Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Végső megoldásként működne ez...

Végső megoldásként működne ez a dolog? ( Kutya megnevelése)

Figyelt kérdés

Van egy befogadott agresszív domináns kaum. Voltam vele 3 kutyasuliban. Sehol se sikerült az agresszivitást kinevelni belőle. Az ül, marad, fekszik, lábhoz és pórázon való sétát megtanulta. 2 éves kan kutya.


De morog rám is, családtagokra. Összetámad más kutyákkal. Napi 1 - 1,5 óra séta és szaladgálás a mezőn ( behívható) mellett is kapar, kitépi a füvet és tönkre tesz mindent amit ér ( növény, kábel, fa ...)



Azt javasolták, hogy:


Kössem ki egy fához láncon és 3 napig ne kapjon kaját csak vizet. 3 nap után pedig első 1 héten csak kézből parancsra és ha teljesíti akkor megkapja ha nem akkor éhezik. 1 hét után meg pórázon séta és úgy parancsok. Ezt kb. 3 hétig csinálni utána elengedni simán úgy ahogy eddig volt.


( Szabályok eddig is voltak felállítva neki, már mindent kipróbáltam de nem vállt be)


Működne a dolog?


2014. okt. 31. 09:30
 1/8 anonim válasza:
egy próbát megér. 3 nap kaja nélkül nem vészes egy kutyának.
2014. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 intrepid ***** válasza:
A három nap alatt egyik kezedben fogod az etetőedényét, a másik kezedben egy kolbász, és ott a közelében megeszed. Persze legyen kikötve. Kennelt nem tudsz neki építeni? Az unalom nagy úr. Kárt sem tudna annyit okozni.
2014. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lánctól csak mégjobban elvadul. Kutyakiképző kellene neki, de nem olyan, aki botcsinálta(azaz elolvasott egy könyvet, vagy megnézett 2 youtube videót), hanem aki tanulta(!).
2014. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kennel szerintem állatkínzás, szeretném ha újra szabadon járkálna rongálás nélkül. A kennel és lánc között semmi különbség sincs szerintem.
2014. okt. 31. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy normális sulit kéne végre találni, mert ez amúgy megoldható dolog, csak érteni kéne hozzá.

Az éheztetéssel egy dolgot érhetsz el: amíg a kutya éhes, addig hajlandó megcsinálni, amit szeretnél. De tekintélyed nem lesz a szemében, ha egyszer alapból sem vagy olyan típus, meg sehol nem tudták megtanítani, hogy hogyan viselkedj úgy a kutyával, hogy jó legyen.

2014. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És egy normális suliba hogyan tudják megoldani a kaparást?
2014. okt. 31. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Több oka lehet (általában unalom, stressz, de még van pár variáció), amit így távolról egyikünk se lát, el kell menni és beszélni a kiképzőkkel, ők segítenek kideríteni, hogy miért csinálja a kutya, és megszűntetni az okát.
2014. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Salgótarjánban lakom. Hova tudnék menni a közelbe?
2014. okt. 31. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!