Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség - hogyan előzhet...

Szívférgesség - hogyan előzhető meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 kutyám is van, szeretném náluk megelőzni a szívférgesség kialakulását. (Nincs semmi bajuk jelenleg.) Az egyik kérdésem, hogy advantix spot on-t használunk, ami elvileg távol tartja a férgeket hordozó szúnyogokat, de úgy hallottam, létezik olyan készítmény is, ami kifejezetten az esetlegesen szervezetbe kerülő fejletlen férgeket pusztítja el. Meg tudnátok nevezni 1-2 ilyen készítményt?

A másik kérdésem pedig, hogy ha bemegyek egy átlagos állatorvosi rendelőbe, tudnak végezni szívférgességre vérvizsgálatot, vagy ahhoz némileg speciálisabb felszereltség szükséges? Átlagosan mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat? Jól tudom, hogy az első évben kétszer, utána évente érdemes megcsináltatni, ha kifejezetten a megelőzés a cél?


2014. nov. 1. 00:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Hopsz, most látom, hogy nemrég írtak ki hasonló kérdést, és a Milbemaxot javasolták. Akkor már csak a második kérdésem van érvényben. :)
2014. nov. 1. 00:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért a Milbemax-szal óvatosan, baromi erős gyógyszer, és ha nem indokolt a használata (tehát nem bizonyítottan szívférges a kutya) akkor többet árt, mint használ a mi állatorvosunk szerint. Ahogy ő fogalmazott: "verébre ágyúval..."
2014. nov. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell csináltatni egy MDR1 génhiány tesztet, olyan 25k körül van (általában collie féléknél lesz pozitív), ha az negítv, akkor lehet neki ivermectint vagy egyéb mectineket adni. Ezek általánosan használt bélféregrtók, mellékhatása gyakorlatilag nincs ha nem adagolod túl és kieszedi a szívférget is többek között.
2014. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amiről utolsó ír, annak nem sok köze van a szívférgességhez, pláne, hogy nem fajta specifikus.

A gyorsteszt olyan 5000 ft körül van. Addig szerintem semmit ne adj a kutyának, míg a gyorstesztet el nem végzik, mert pozitív teszt esetén a Milbemax meg is ölheti a kutyát,muszáj orvosi felügyelet. A Milbemax megelőzésre van.

Szerintem hívd fel a kiszemelt rendelőt, hogy van-e náluk ilyesmi, és akkor biztos jó helyre mész majd.


Attól, hogy nincs baja a kutyádnak, még lehet szívférges, ha már tünetei vannak, akkor valószínű, hogy nem lehet már megmenteni. Nekem fizu után ez lesz az első dolgom.

2014. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a tünetek későn jelentkeznek, de látszólag azért semmi oka nincs annak, hogy szívférgesek legyenek, meg még mindig egy elég ritka betegségről van szó itt Magyarországon, pláne, hogy északon lakunk, szóval alapvetően nem aggódom, csak jobb a békesség. :) Persze első lesz a teszt, aztán megyünk rá jobban a megelőzésre, ha negatív. Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 1. 11:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mi délen lakunk, nekünk meg kell csinálni a tesztet.
2014. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!