Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb KÁJ (Közép-Ázsiai...

Legjobb KÁJ (Közép-Ázsiai Juhász) kennel?

Figyelt kérdés

Ha írtok jó kennelt, írnátok egy hozzávetőleges árat is hozzá?

(nem érdekel az ár, csak kalkuláláshoz kell..)

Szeretnénk a legjobb területőrző kutyát magunkhoz venni, természetesen alap és örző-védő kiképzést is kapna.


2014. nov. 1. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem személyes tapasztalatom csak annyi van a magyar KÁJ kennelekkel, amit kiállításon láttam az adott kennel képviselőiből, a Turáni Gladiátor, az Asian Spirit és a Boszporuszi-Naptűz a legjobbak közé tartozik. (Igaz mi igaz, én nem kennel, hanem párosítás alapján keresgélek a fajtában, ugyanis én a szikárabb, magasabb KÁJ-okat kedvelem a zömökebb, masztiff-szerűbbek helyett) Az alap kiképzés alatt nem tudom, mit értesz (kutya iskola alap fok? az mehet neki, sőt, kell is!) őrző-védőzni viszont egy pásztorkutyával tilos! Nekik a vérükben van, nem kell rá képzeni, mint egy munkakutya fajta esetében.
2014. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Igazából egy ismerős kutyakiképző mondta, hogy muszáj örző-védőzni velük, ha azt akarjuk, hogy védjenek.

(mi is csodálkoztunk, de gondoltuk, biztos ő jobban tudja..:S)

Az előző kutyáknál sem kellett örző-védőzni külön, mindig tudta, hogy mit kell tennie...ezért sem értettük:/

Manapság már mindenki kutyakiképzőnek mondhatja magát.:(

2014. nov. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!