Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya ráül/ráfekszik az...

Ha a kutya ráül/ráfekszik az ember lábára, az minden esetben dominanciát jelent?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam már, hogy a gazdi lábára ülés, fekvés domináns megnyilvánulás, ezt nem szabad engedni. Az nem lehetséges (pláne pl egy kölyökkutyánál), hogy pusztán azért fekszik rá a szeretett gazdi lábára, mert jól érzi magát, megnyugszik a fizikai kontaktus hatására? Az én 5 hós kölyköm aki egyébként is nagyon emberközpontú, szeret mindig úgy feküdni, hogy hozzámérjen (nem ágyban alvós egyébként, sőt, teljes tilalom van az ágyra) és ez néha azzal is együtt jár,hogy ráfekszik a lábfejemre. Engedjem neki, vagy tiltsam inkább?
2014. nov. 2. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nyugodtan engedheted neki. A fontos a következetesség a szabályokban, hogy tudja, higy azokat te diktálod.
2014. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 4 hós kutyámat szoktam ölelgetni az ágyon és néha átsétál rajtam, de ha lelököm az ágyról, azt is elfogadja, nem háborodik fel. Semmilyen domináns magatartása nincs. Ha akarom, háttal lefektetem az ágyra és vakargatom a hasát. Amit mondok azt megcsinálja, természetesen csak a betanított dolgokat. Mindig hallgat és figyel rám, és szerintem ez a lényeg, hogy legyen mindig együttműködő. Az ágyon szoktam néha enni és nézem közben a tévét. A kutya nem jön oda a számba mászni, hanem szépen ül mellettem, egy kicsit arrébb, akkor is ha éhes. Ehetek mellette bármit. Sőt, letehetem a földre is a tányéromat, nem eszik bele. Kell neki törődés és simogatás, de kellenek szabályok is. Pl ő csak a kutyatálból eszik, vagy úgy hogyha kézből adom neki a kaját.
2014. nov. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szituációtól függ, ha csak úgy otthon pihenés közben rátéved a lábadra, azzal semmi baj nincs. Akkor van gond, amikor ez nem összebújás, hanem valamilyen szituáció van (akár annyi is, hogy ácsorogtok a parkban a többi kutya között, ott már nem jó ez a dolog).
2014. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy mindez véletlen. Pont úgy fekszik le hogy a lábad útba esik. :) Na szerintem ennek aztán tényleg semmi köze a dominanciához, abban biztos lehetsz. :) Szerintem engedheted, viszont ha más domináns viselkedést mutat azt egyből tiltani kell, de szerintem ennek semmi köze ehhez...
2014. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak azt jelenti hogy szeretnek, jól érzik magukat velünk, bíznak bennünk. Én örülök neki, ha a lábfejemre feküdnek.^-^
2014. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!