Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mi lehetett a kutya seggébe...

Ez mi lehetett a kutya seggébe? Kicsit megijedtem

Figyelt kérdés
Tegnap az országutrol szedtünk össze egy koborlo kiskutyát, talán fél év körül lehet és tacsko. Megfürdettem evett ivott és beraktam a meleg szobába mert át volt fagyva. ÉJjel arra lettem figyelmes hogy nagyokat szol a segge...odamentem és amit káttam ledöbbentett. Egy fehér hosszukkás 2-3 centi valami mászott ki a seggéböl. Nagyon megijedtem. Sajnos csak holnap tudok vennineki féreghajtot, ma nem. Mi lehetett az féreg?
2014. nov. 3. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mászott, és fehér, és hosszú, akkor csak féreg lehet, de szerintem ezt inkább állatorvossal kéne már megnézetni.
2014. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen féreg. De ne vegyél neki féreghajtót, hanem vidd el orvoshoz egy kakimintával együtt, és majd ő megmondja, milyen féreg és ad megfelelő féreghajtót hozzá.

Addig nem kéne a kutyusnak bent lennie, hisz ez rátok is veszélyes. Már csak azért is elvinném orvoshoz, mert talált kutyus, bármi más baja van, a doki észreveszi, plusz le kell olvastatni a chipet, ha van benne, mert akkor meglesz a gazdája is.

2014. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Addig pedig a kutya karanténba, mert a féreg az emberbe is átjuthat.
2014. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az orsófėreg,ami emberre is fertőző zoonosis .Sima ,lehetőleg egy drágább féreghajtó készítménnyel teljesen kiirtható.A döglött kifejlett egyedek a szėklettel ürülnek,vėlhetően majd nagy mennyiségben.A környezetėbe jutott petėkkel visszafertőződhet,ezért a mostani kúra után negyed ėvente kötelező fėregteleníteni a kutyát.Szerencsėre egészsėges immunrendszerű emberben nem marad meg könnyen,én azért humãn fėregtelenítővel kezelném magam.A környezetét is fertőtleníteni kell,ha megoldható.A jó hír,hogy bár sok ilyen kölyök ment át a kezeim között,semmi bajom nem lett.Persze fontos a higienes szabályok betartása.
2014. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden elhanyagolt kiskutya gilisztas. Az enyem, mikor elhoztam, ket napig csak gilisztat kakilt, meg ki is hanyt egy jo kupac gilisztat...ilyet meg soha nem tapasztaltam.

Nem kapod el tole,csak mindig moss kezet.

Mi sem fertozodtunk meg.

2014. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! És ha holnap beadom az első féreghajtót a következőt mikor kell adnom?
2014. nov. 3. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem érted hogy te nem adhatsz be neki féreghajtót? Vidd el orvoshoz, mielőtt még nagyobb kárt csinálsz. Mi s vagyunk orvosok, nem tudjuk miből mennyit kell neki adni. Ez a kutya jelenleg nem a te birtokodban van, amíg nem viszed el orvoshoz, és le nem olvastattad a chipet, addig nem a te tulajdonod. Ha van benne chip, kötelességed őt visszaadni a gazdájának. Lehet hogy napok óta keresik. Szóval ne kérdezgess ilyeneket hogy mikor mennyi féreghajtót kell neki adnod, mert ez nem egy olyan egyszerű dolog, mint ahogy azt hiszed.

Szép dolog hogy megmentetted, de nem vagy orvos.

2014. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!