Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya választás?! Negatív...

Kutya választás?! Negatív kommenteket nem kérek.

Figyelt kérdés

Nagyon imádom a nagy,hatalmas méretű kutyákat. Kertes házban élünk és eldöntöttem hogy szeretnék egy kutyát.

Csak nem tudom eldönteni, hogy milyet. Ezekben a fajtákban mindegyikben megfogott valami. Légyszíves, írjátok le, hogy ti melyiket választanátok, és ha lehet indokoljátok is.

Német dog, bernáthegyi, bernipásztor, vizsla, boxer, husky,labrador, rottweiler, németjuhász.

Neveket is írjatok.

Köszönettel:

Balogh Virág Enikő



2014. nov. 3. 13:29
1 2 3
 1/28 Trafó1 ***** válasza:
55%

Roti

Eddig csak nagyon békés családcentrikus nyugodt rotival találkoztam hármat ismertem konkrétan, lehet másnak nem ez a véleménye, de az ijesztő kinézete ellenére, hihetetlenül békés .

2014. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

bernáthegyi

jól kijön a gyerekekkel nagyon okos és a gazdáját nagyon szereti. ezt tapasztalatból mondom

2014. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó, ha családcentrikus, mert az öcsém még fiatal, és az előző kutyánk mindig morgott rá.:\
2014. nov. 3. 13:46
 4/28 anonim ***** válasza:
31%
vegyél egy bernáthegyit szereti a gyerekeket játékos jó házőrző és nagyon könnyen be lehet tanítani, sosem bántja a gazdáját és a gyerekeket se.
2014. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Kertesházban élsz, de kinti kutya lenne vagy benti?

Mert pl. a német dog, a vizsla, a boxer nem fogja bírni kint.

A roti sem az a típus, ami szereti a hideget, de már jobban elvan. A labrador, husky, nj, bernáthegyi, berni pásztor viszont télen is elvan odakint.


Ha nagyméretben gondolkodsz, akkor viszont már csak a roti, a nj, a berni pásztor és a bernáthegyi marad (bár ő már óriás).


Ha kifejezetten gyerek mellé, akkor szerintem mindent összevetve a berni pásztor és a bernáthegyi a legideálisabb választás. Viszont a bernáthegyi pedig a meleget nem szereti.

2014. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Kinti benti lenne. Szóval bejöhetne a lakásba is.

Én ezek közül amit nagyon megkedveltem az a bernáthegyi, német dog, boxer. "Ismerek" ilyen fajta kutyákat élőben is, és nagyon imádom őket. Elég nehéz választani...

2014. nov. 3. 14:00
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, ezt csak te tudod eldönteni hogy melyik kutya személyisége illik a tiédhez. Mindegyik nagyon jó fajta, de mire vagy kiváncsi? Mit tudnál neki nyújtani, mennyi időd és pémzed van rá? Igazából akkor tudod eldönteni, melyikük a megfelelő, ha utánuk olvasol, nagyon sok cikket lehet találni kutyafajtákról a neten. Onnan megtudhatod, melyiknek milyen igényei vannak és hogyan viselkedik. Ha ismernélek, lehet egyből rávágnám a választ, de így fogalmam sincs melyik lenne neked jó.


De hogy válaszoljak a kérdésedre: szerintem a dog a legcsodálatosabb kutyajelleg, a német dog, argentin dog, bordeauxi dog, bandog, a legjobbak. Családcentrikusak, rengeteg szeretet van bennük, jó házőrzők, kint is, bent is jól érzik magukat (bár kicsit fázósak), ritkán ugatnak, hihetetlenül értelmesek, önállóan képesek döntést hozni, nem csökönyösek, maximálisan tudnak a feladatukra koncentrálni, nem agresszívak, jól taníthatók, nem rosszalkodnak sokat, de szeretnek játszani.

Én a felsoroltak közül a német dogot válsztanám, de ha adhatok másik ötletet, nekem argentin dogom van, és annyira de annyira tökéletes kutya, hogy azóta se ismerek nála jobb fajtát. Persze mindenkinek mások az igényei és a lehetőségei, lehet neked pont nem lenne jó, de ezt neked kell tudnod.

2014. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát igazából nagyon sok időm lenne rá, pénz is van, igazából mindig is egy német dogot szerettem volna, csak minden ismerősöm fél tőlük. Én tudom, hogy a német dogok nyugodtabbak, barátságosabbak, és nem is bántanak. Szerintem amúgy, a boxer sokkal ijesztőbben néz ki nagy korára, mint egy német dog...
2014. nov. 3. 14:25
 9/28 anonim ***** válasza:

És magadnak veszed, vagy az ismerőseidnek?

Amúgy akármilyen fajtát is választasz, iskolába kell vidd, és meg kell tanítanod neki, hogy ismerősökre nem ugrálhat fel, és nem nyalogathatja őket össze. Bár szerintem kutyaválasztásnál az legyen a legjelentéktelenebb szempont hogy félnek az ismerősök. Minden nagytestű kutyától fél az olyan ember aki nem ismeri a kutyákat. A német dog pedig kifejezetten nyugodt természet.

2014. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
A német dog nagy hátránya, hogy rendkívül beteges fajta és az átlagéletkoruk 7 év.
2014. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!