Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya külföldről, hogyan?

Kiskutya külföldről, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tenyésztőtől hogyan lehetne kiskutyát venni külföldről? Kinéztem egy Hollandiai tenyésztőt, vagyis már elég régóta figyelem a munkásságát és nagyon tetszenek a kutyái. Meglehet úgy oldani a kiskutya ideutazását, hogy nekem ne kelljen Hollandiába mennem érte? Vannak már Magyarországon kiskutyák ettől a tenyésztőtől, de kíváncsi vagyok mások hogy oldották meg a külföldi kiskutyavásárlást.

2014. nov. 3. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz érte kocsival kimenni, akkor a repülő a másik megoldás. De szerintem érdemes költséget kalkulálnod, melyik érné meg jobban, a benzin vagy a repülő. Én Csehországba utaztam az egyik kutyámért, 7 órás út volt oda és 7 vissza, de megérte, mert így személyesen is találkozhattam a tenyésztővel.
2014. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy kiskutyáért pénzt adni, hogy előtte nem látod sem magát a kölyköt, sem a szüleit (csak képeken), és a tenyésztővel sem találkozol, nem érdemes. Ezt jobb személyesen intézni.
2014. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem fogja neked odaadni a kiskutyát, hisz azt se tudja, ki vagy mi vagy, és hogy hova akarod vinni, mit akarsz vele csinálni. Neked is jobb, ha előre megnézheted, milyen kiskutyát fogsz megvenni, meg az se jó ha egy ilyen pici kutya egyedül utazik ennyi országon keresztül. Vagy gyűjtögesd tovább a pénzed, vagy keress magyar tenyésztőt. Miért nem jó amúgy a magyar?
2014. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát adott már úgy Magyarországra kölyköt, hogy nem találkozott a leendő gazdikkal, vagyis én úgy látom, mert mindig csinál képeket a kiskutyákkal és az új gazdikkal, az övék pedig a repülőtéren készült, nem a tenyésztőnél. Nem sok olyan magyar tenyésztő van ebben a fajtában, akiknek tetszenének a kutyái küllemre, jellemre és a tenyésztő is elkötelezett aziránt, amit csinál.
2014. nov. 3. 14:44
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, de csak úgy gondold végig a helyzetet: egy külföldi tenyésztő arra sem veszi a fáradságot, hogy körülnézzen ott, ahová a kölyke kerül, csak felteszi a repcsire, magára hagyja több órán keresztül, és aztán lesz ami lesz. Még egy legmocskosabb szaporító sem adja el úgy a kutyáját, hogy felrakja a vonatra, azt menjen. Kell a személyes találkozó, nem a Vateráról veszel egy rongyszőnyeget, hanem egy élőlényt, akit nem lehet csak úgy ide-oda küldözgetni, mint egy csomagot.
2014. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen fajta különben?
2014. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Border Collie
2014. nov. 3. 18:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe mennék érte. A 2. borderemért én is ki fogok utazni. Az a minumum.
2014. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És ha nem lesz kontakt vagy szerelem?

Tudom tenyészetben nem az a legfontosabb általában de én azt is fogom nézni szerintem erre figyelj. Vagy csak hobbi?

2014. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én hobbi kutyának szeretném első borderem lesz, de igazatok van, sokkal jobb úgy, hogy kimegyek érte, főleg mert úgy fel lehet vinni az utastérbe, ha még picike és nem kell lent utaznia a csomagokkal. Mondjuk ezzel a szerelem dologgal annyira nem értek egyet, mert mindkét kutyámat én választottam úgy, hogy előtte csak képen láttam őket és imádjuk egymást, mindent megtennének nekem, szóval szerintem nem feltétlenül kell személyesen látni egy kölyköt ahhoz, hogy tudjunk jó kutyát nevelni belőle és szeressük.
2014. nov. 3. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!