Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most velem van a baj?!

Most velem van a baj?!

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körben még a neten is naponta látni olyan képet hogy újszülött vagy annál picit nagyobb baba mellett a kiságyban fekszik a gazdi kutyája macskája. Én vagyok a hülye hogy ez nekem furcsa és szerintem nem túl egészséges dolog? Nekem is van 3 kutyám és 2 macskám de soha nem engedném meg hogy a fiam ágyneműjében fetrengjenek. Ha meg valaki meg kérdezi hogy szerintem is cuki és közlöm a kép láttam hogy nem, nem cuki akkor én vagyok a szemét.....???

#baba #Kutya ágyban
2014. nov. 4. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Izlés dolga,de mondjuk kisebb gyerekkel én sem engedném egy ágyba.Bár szerintem ezek a kėpek alkalmi jellegűek,mert amúgy igen veszélyes lenne,ha a kutya életvitel szerüen szunyálna a csemetével.
2014. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért furcsa, mert az egyik barátnőmnek 2 német juhász keveréke van, és ahányszor átmegyünk, a két kutya állandóan ott fetreng a 3 hónapos kislány körül. ha meg szólni merünk, hogy ezt talán nem kéne, halálos sértődés van belőle. Én imádom az állatokat, de a fiam most 8 hónapos, és most kezdjük odaengedni a kutyákat hozzá, hogy most már lehet ismerkedni
2014. nov. 4. 08:28
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez ízlés dolga. Egyik bnőm hagyja, hogy a kutyája nyalogassa a kisbabáját, totál mindegy, a kutya mit nyalt meg előtte. Szerintem sem valami ízléses dolog, én nem engedném. Legyen ott mellette, vigyázzon rá, de ne nyalja össze, és ne feküdjön a helyére. És én is imádom az állatokat, de mindenkinek megvan a helye a lakásban.
2014. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engedném, hogy együtt legyenek de feltétellel.
2014. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Sosem értettem, hogy valaki gond nélkül megsimogat egy kutyát, de attól már baja van, ha az megnyalja. Ugyan az van a kutyán is, mint a nyelvén, hiszen nyalogatja magát... mégsem rohan a legtöbb ember kezet mosni, miután egy kutyához, vagy macskához hozzáért.

"Az én időmben" a gyerekek még együtt hemperegtek, játszottak a kutyákkal, kinn a kertben, mégsem halt bele egyik sem ebbe a "nem túl egészséges" dologba. Nem is volt annyi allergiás gyerek, mint most.


Az már egy másik kérdés, hogy mennyire kell jólneveltnek lennie annak a kutyának, amit a gyerek mellé engedünk.


Beleszólásod viszont nincs, mindenki azt csinál, amit akar, tehát a "szerintem nem kéne" megjegyzésektől nem csoda, hogy kiborulnak.

2014. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez a te véleményed, az meg az övé. Tényleg nem kéne beszólni olyat,hogy "nem kéne".


Én kutyák között nőttem fel. Anyám tisztaság mániás. Nem engedte, hogy hagyjam, hogy a kutya nyalogasson. Az ágyba is csak 6-7 éves korunkban engedhettük be őket.

De mind hiába, mert mesélték, hogy nem egyszer előfordult, hogy amint elindultam baba koromban, sokszor kámfort játszottam,míg anyám a tesóimra figyelt.

Első 2 alkalommal órákig kerestek. Utána már tudták, hogy valamelyik kutyának az ólját kell megnézni, vagy a szomszédét, mert tuti arra leszek.

Sosem volt semmi bajom. Egyikünk sem allergiás semmire.


Én sem engedném,hogy az újszülöttem száját/arcát nyalja a kutya. Vagy hogy a kiságyba költözzön a gyerek mellé. De azt igen, hogy össze bújva aludjanak néha, mondjuk a mi ágyunkban, szőnyegen stb...

2014. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
A kiságyba biztos, hogy nem engedném be a kutyáimat (ahogy a saját ágyunkba/ra se jöhetnek be/fel. Egyébként megengedném, hogy érintkezzenek, de akármennyire is szeretem a kutyákat, azért vannak határok. Így van ez saját magammal kapcsolatban is, pl. nem szeretem, ha nyalják az arcom. Szóval szerintem is van, aki túlzásokba esik.
2014. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát baba mellé és se hagynám befeküdni..

Viszont bivalyerős immunrendszere lesz egy ilyen gyereknek :D

2014. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Én sem alszom együtt az állataimmal, nem olyan dolog amire vágynék, ettől függetlenül imádom őket. Neked is lehet az a véleményed, hogy nem kell együtt aludni az állatokkal, meg nem cuki, de ahhoz baromira semmi jogod, hogy odamenj valaki más házába, és megmondd neki, hogy mit "kéne" csinálnia a gyerekével és a kutyáival és hogyan. Vagy hogy gondoltad? Semmi közöd hozzá. Ne nézd a képeket a facebookon ha nem tetszik, és ne törődj vele. Én pl attól vagyok rosszul amikor a kedves anyuka napi 5000 képet feltölt a gyerekéről és mindegyik ugyanaz. Hát nem nézem, ő dolga/baja. Más gyerekének viszont nem te mondod meg, hogy mit kéne vagy nem kéne.
2014. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

egy kicsit pontosítanám az előző kommentemet, mert úgy tűnik rosszul fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy én odamegyek, és közlöm, hogy ezt nem kéne csinálni! Általában nem szólok, de kb minden látogatás alkalmával végignézeti velünk hogy a két kutya körbenyalja a gyereket, és utána megkérdezi, hogy: "Hát nem édesek?" És mikor én erre azt válaszolom, hogy szerintem nem, akkor én vagyok a rossz.

Nekem is vannak kutyáim, és engedem, hogy a gyerek körül legyenek, de csak bizonyos keretek között.

Bocsi, ha elsőre másként érthető volt!

2014. nov. 4. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!