Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi okok véget hozzám...

Családi okok véget hozzám került két dán dog ( nekem van 1 bernáthegyim). Hogyan tudnám őket lemozgatni?

Figyelt kérdés
6-tól 17-ig dolgozom. Még csak 1 kutyám volt reggel volt egy fél óra kocogás a mezőn este pedig 1 óra kocogás ( sötétben is, jól kivilágított úton ő a füvön szaladt). De miután 3 van a két dán dog teszi tönkre a kertet. Gödröket ásnak, lerágják a fák ágait, bokrokat szednek ki ... Őket is már nem tudom elvinni főleg, hogy láb mellett irtó nehéz velük sétálni nem voltak megnevelve és két ivaros kan kutya. Gondoltam esetleg futó padra. Szerintetek beválhat? Igaz nem elektromosra mert arra nincs pénzem ( így is örülök, hogyha az én családom + 3 kutya kijön egy hónapban) De találtam használati utasítást az interneten angolul egy házi készítésű futópadhoz ami biztonságos.
2014. nov. 4. 09:00
 1/2 sippara ***** válasza:
100%
A kutyákban nem egy X kilométeres papírszalag van, amit le kell szaladniuk. Három kutya nyilván élből minimum háromszor annyi energia, mint egy, mindegyikkel külön kéne foglalkozni, tanítani, gyakorolni, nevelni, fárasztani - nem futással, ugyanis azt a kutyák egyik fele kiválóan bírja, és te háromszor halsz meg, mire kicsit elfárad, a másik felüknek pedig (például a Német Dogok is) az ízületeik miatt nem kifejezetten tesz jót a futás, illetve nem olyan mennyiségben, amilyenben a megfelelő fárasztáshoz csinálniuk kéne.
2014. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahogy én elképzeltem a dolgot ( asztalos vagyok) lehetne állítani a sebességen akár séta szintűre is. Amit akár a várandós feleségem is tudna csinálni. Nem várom el egyik családtagomtól sem még én dolgozom ők két veszélyes kutyát vigyenek sétálni. A bernáthegyit én lefárasztom. A séta pedig a futópadon mozgás lenne igaz nem inger dús környezetben ami még jobban fáraszt de hazaértemkor és amikor az én bernáthegyimet lefárasztom akkor van 30 -30 perc intenzív tanulás a másik kettővel.
2014. nov. 4. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!