Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy közepes-kistestű kutya kinti tartását?

Figyelt kérdés

Úgy èrtem, hogy a házát hogy csináljam meg, hogy ne fázzon télen?

Nappal bejöhet, de éjjelre nem (anyám nem engedi meg, mert azt mondja h bepisil és bekakil, pedig nem).

Valamiert nem szeret bemenni a házába, pedig most sem hideg, csak gondoltam, ha megcsinálom jobban, akkor szivesebben bemenne. Segítségeteket várom !



2014. nov. 4. 11:39
 1/6 anonim válasza:
Milyen fajta kutyád van? Mert ha hosszú szőrű akkor nem fog télen fázni, majd akkor úgyis bemegy magától. Viszont ha rövid szőrű, szerintem rakj be neki valami plédet vagy ilyesmit. Esetleg nézhetsz kutya-ruhát. De azért még hallgass meg más válaszokat. És ha van valami játéka, amihez nagyon ragaszkodik,tedd be a házába. Vagy adj neki jutalmat, amikor bemegy. Akkor jó élményt köt a házhoz, és szívesebben megy be.
2014. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rövid szőrű. Van neki pléd berakva, ma rakok be neki szénát is. Nincsen olyan játéka, amit különösen szeretne.. Próbálkoztam a jutifalattal, de azt csinálja, h éjjel nyüszít, hogy engedjük be és csak akkor megy be a házába ha már nagyon fázik..
2014. nov. 4. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, plédet NE rakj be, de a széna nagyon jó ötlet.

Ha vizes a fű (és a kutya) a pléd/takaró átvizesedik és hidegben simán tüdőgyuszit kaphat. Ezzel ellentétben a szalma elvezeti nedvességet.

2014. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor amint elkezd hullani a hó, kiveszem a plédet. :) Más ötlet ?
2014. nov. 4. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan hosszúszőrű kutyáink voltak ,de a kutyaólat mindig teleraktam(jo sokat )szalmával ,ha nagy volt a hideg odút csináltak bele.Nem kell pokróc !

Nem kell neki udvarolni ,hogy legyenszíves menjen be az ólba ,mert az jó neki !A kutya tudnifogja ,hogy mikor fázik annyira ,hogy védett helyre megy.Azért mondtam,hogy védett helyre,mert nem biztos,hogy ez a hely az ólja lesz .Lehetséges,hogy nem jó az ól fekvése.Ne legyen szeles helyen ,illetve én azt is megfigyeltem,hogy nagyon szeretnek a lakás bejárata előtt feküdni ,így inkább ide tegyél valami rongyot,hogy ne a hideg kövön feküdjenek.Éppen a fentiek miatt az ólat a legjobb szélmentes helyre,a bejárathoz a legközelebb tenni ,de úgy,hogy arra rálássanak.Az sem árt,ha az utcai részt is látják,mert ,szerintem minden kutya szereti figyelemmel követni az utca forgalmát,postásokat,másik kutyák szagát,stb.Ne a saját fejeddel próbálj gondolkozni,hanem a kutya fejével!

2014. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs az előbbi hozzászóláshoz még kettő dolog:

Tegyél egy nem túl vastag függönyt az ől nyílására,így nem mozog a levegő.A másik,hogy középtermetű kutryának megfelelő méretű ól kell.Nem kell sokkal nagyobb ,mint maga a kutya.(Azért tudjon kinyújtózni.)A kutyák azt az ólat szeretik ,ami a saját maguk által fúrt odúra hasonlít a leginkább.

És még egy sztori.Amikor építkeztünk ,semmiféle ól nem volt és a kutyánk saját maga ásott egy barlangot magának,egyébként abba is ellett bele !Óriási élmény volt ,amikor megjelentek a kiskutyák a lyukból !

2014. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!