Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy sok gazda...

Miért van az, hogy sok gazda (tisztelet a kivételnek) hagyja, hogy a kutyája odamenjen az emberekhez?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki megsértődne, nem gondolom, hogy mindegyik gazda ilyen lenne, hiszen sok jó tapasztalat is volt már. Viszont sajnos a gazdák többsége még mindig ilyen. Az addig oké, hogyha egy kisgyerek vagy egy öreg néni gügyög a kutyához, akkor azt engedik odafutni. Viszont sok ember NEM szereti, ha egy idegen kutya megszaglássza, megnyaldossa. Jópáran félnek is a kutyáktól és NEM, egy "ne félj, nem bánt" nem fogja ezeket az embereket megnyugtatni.


Én sem szeretem, ha megyek az járdán (Bp.-i vagyok amúgy) és ezerrel rohan felém egy kutya és a gazdája valahol három utcasaroknyira van lemaradva és telefonál.


Lehet ugatni, hogy nem vagyok állatbarát, de itt nem erről van szó. Attól, hogy TE szereted a kutyádat, nem biztos, hogy mindenki szereti, akármilyen "cuki" is.



2014. nov. 4. 13:26
1 2 3
 1/21 sippara ***** válasza:
53%

Ugyanaz a válasz a te kérdésedre is, ami arra, miért dohányoznak egyesek a buszmegállóban a többi várakozó pofájába, miért nem adják át a helyet a kismamáknak a buszon, miért hagyják a gyerekeiket üvöltve parádézni a nyílt utcán, vagy ami még jobb, a boltban:


sok

a

paraszt.


Megoldás van, viszonylag olcsó is, csak sajnos illegális :)

2014. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én azokhoz engedem így ahogy leírtad oda, akiken azért látszik, hogy állatbarátok.


És igen... Ez látszik az embereken.

2014. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Sippara! Van gyereked?

A többivel mélységesen egyetértek.

Én sosem engedtem oda a kutyám senkihez, bár én azért nem, mert mindig nagy "ronda" kutyáim voltak/vannak.

Attól kapok idegrohamot, amikor a kiskutya odajön lelkesen ismerkedni, a hülye gazda meg már csak azt látja, hogy egy bazi nagy kutya áll az ő kis cukorfalatja felett és elkezd visítani, hogy fogjam meg a (pórázon lévő) kutyám.

Volt aki le "rohadt dögözte", ott látványosan lekapcsoltam a pórázról a kutyát. Rögtön elhallgatott. Szemét voltam, ez van...

2014. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 sippara ***** válasza:
Nincs, de ettől még tartom magam a véleményemhez. Nyilván vannak azok az esetek, amikor tényleg csak egy hisztisebb napja/korszaka van a gyereknek, és anyuka próbálja megtenni, ami tőle telik (rájuk természetesen egy szavam sincs, fogok még én is hiszti gyerekkel szívni nyilvánosan nyilván), de a legtöbb esetben sajnos nem erről van szó - utóbbiak idegesítenek halálra :)
2014. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3-as, te is a tipikus Kapa Janik közé tartozol. Csak azért, mert valaki "megsérti" a te drágalátos kutyádat, te erőt fitogtatva lecsatolod a pórázról? Elég szánalmas ez a hozzáállás, már ne haragudj. Attól, hogy van egy nagy kutyád, nem leszel tökösebb, se jobb.
2014. nov. 4. 13:50
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: Hát, és a 3-assal értek egyet.

Nyilván nem tudod milyen fájdalmas az ilyen szó. Az enyémet is szokták "dögözni" és bár, uralom az érzéseimet, de mégis letámadnám simán a szerencsétlen embert.


Ha nem is állatod, talán gyereked van. Mit tennél, ha a gyerekedre azt mondanák, hogy "szerencsétlen balf**z"?

2014. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én dögöztem le már kutyát. De mondom, az olyan esetekben, amikor a gazda 3 utcasaroknyira telefonál és a kutya megállíthatatlanul nyaldos. Na olyankor mondom, hogy "B*zmeg, hívd vissza ezt a dögöt".
2014. nov. 4. 13:58
 8/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki a kutyát le "rohadt dög"-özi, nem lesz se több, re jobb...

(Nem 3-as voltam.)

2014. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hogy jobb leszek attól, hogy ledögözök egy kutyát. Viszont ha az illető gazdát nem érdekli, hogy hol kóborol a kutyája és az adott esetben összenyalogatta a frissen mosott nadrágomat ami büdös kutyalehelletes maradt, akkor igenis van jogom elküldeni a gazdát a francba a kutyájával együtt.
2014. nov. 4. 14:01
 10/21 sippara ***** válasza:
"megállíthatatlanul nyaldos" :D bocs, itt vesztette el a kérdésed a komolyságát. Persze, igen, nyilván bunkóság, de azért balesetire szerintem viszonylag ritkán kerülnek emberek "halálranyaldosással", és ha esetleg az "áldozatnak" némi esze is van, nem csak szája, millió és egy módon tudja eltántorítani a kutyát a "megállíthatatlan nyaldosástól", ha már a gazdája paraszt.
2014. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!