Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja az emberek egy...

Miért gondolja az emberek egy része azt, hogy egy kutya nevelésére az agresszív fellépés a megoldás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl: leckéztetés, verés...


Számomra ez annyira taszító! Ha valaki tart egy kutyát, akkor azt nem agressziv viselkedéssel kell elkezdeni nevelni. Szokták mondani, hogy rossz kutya nincs, csak rossz nevelés!



2014. nov. 4. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hat nemtudom nalunk ha majrezik a kutya en elverem a port a feneken de rendesen
2014. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sippara ***** válasza:
84%
Más az agresszió neked, és más a kutyának. Ugyanez van a veréssel is. Egyszerűen másképp definiálja. Ott van például az alpha roll, ami hihetetlen népszerűségnek örvend itt is, csak épp az a baj vele, hogy a kutya számára ez az esetek 99 százalékában brutális és teljesen szükségtelen agresszió - attól függetlenül, hogy konkrét fizikai fájdalmat nem okoz. Hogy valamit szembe is állítsak vele: a lábbal korrigálás, "rúgás" tipikusan olyan módszer, amit rengetegen elítélnek, pedig a legtöbb kutya kiválóan ért belőle, és nem is értékeli se többként, se kevesebbként, mint egy szimpla jelzést.
2014. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindegyik értelmes. Bár, néhány esetben ez a megoldás... Hisz, ha 100x elkiabáltuk a NEM parancsot, akkor mégis felidegesedik az ember. Én nem szoktam verni, félre ne érts, csak ha már tényleg kicsattan, akkor szoktam koppintani (nem nagyot) az orrára.
2014. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sippara ***** válasza:
Utolsó, ezt úgy lehet elkerülni, hogy EGYSZER szólok, hogy nem, aztán abbahagyatom a tevékenységet akkor is, ha a kutya nem akarja :)
2014. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem eddigi tapasztalataim alapján ( volt már sok kutyám), a jutalomfalatos tanítás vált be a legjobban. Persze a fajtajegyektől is függ, hogy melyik hogyan idomítható, nevelhető.


Volt hogy kapott taslát a kutyusom, ha elfeledkezett magáról, de komolyabban soha nem bántottam még állatot. Sokan ütik, és a vége az lesz, hogy vagy visszahúzódó, félénk kutya lesz belőle, vagy éppen mindenre agreszíven reagáló, támadó kutya...

2014. nov. 4. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Testvèrem fiatal kutyája múltkor úgy.gondolta bepróbálkozik ès odakapott a lábamhoz, csak rácseszett, mert gyorsak a reflexeim ès azzal a lendülettel kapta rúgást. Azóta senkivel nem próbálkozott. Sztem annál hatèkonyabb tanìtás nemigen van amikor egyből levágja az állat a miúságot. Mindennek megvan a maga helye ès ideje, feleslegesen nem kell bántani az állatot deha kièrdemli akkor sajnálja a fene, nem porcelánból van ès engem semmi ne harapdáljon.
2014. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sippara ***** válasza:
100%
Persze, a jutifalatozásnak nyilvánvalóan van helye a képzésben, de messze nem lehet kutyát képezni CSAK pozitív megerősítéssel, a csak falat meg még csak a kanyarban sincs, nevelésről (konkrét szabályok és általam elfogadott viselkedések kialakítása) meg ne is beszéljünk, totál bukott ügy - illetve meg lehet csinálni látszat jóra, csak épp addig fog tartani, amíg nem jön nagyobb inger és/vagy el nem fogy a jutifalat :)
2014. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

sippara, értem az érveidet, és el is fogadom őket.


A vegyes nevelés kell, és mint írtam is pl elfogadott hogy ha olyan adott helyzet van, az ember odacsapjon egyet. A jutalomfalatozásról sem gondolom azt, hogy csak az vezet önmagában 100%os sikerhez. Volt már több kutyám ( németjuhászok, de voltak erősebb jellemű kutyáim is), akik viszont könnyen félrenevelhetőek negatív megerősítéssel... Ebben a kérdésben is úgy gondolom az arany középút a célravezető. Sokan viszont átesnek a ló túloldalára ( negatív értelemben), és őket nem értem igazán, hogy miért...

2014. nov. 4. 14:03
 9/16 anonim ***** válasza:

Komolyan nem érted, miért?

Mert az emberek nem egy sablon alapján nevelik a kutyáikat. Ahogy nem is totál egyforma minden ember. És ez nem csak a kutya nevelésében mutatkozik meg, hanem a mindennapokban is.

2014. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem verem a kutyáimat, nem azért, mert sajnálom őket, hanem mert ha ütök, akkor már ideges vagyok. Idegességgel pedig az ember nem érheti el a kívánt hatást, csak feszültséget tesz a kutyába. Ha fizikai fenyítést is alkalmazok, akkor is higgadtan teszem, de elég ritkán van rá szükség.
2014. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!