Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy rotvájler...

Nagyon szeretnék egy rotvájlert. Hogyan győzzem meg anyuékat? 13/L

Figyelt kérdés
Kertes hazban lakunk de anyukamekr azt mondjak varjak amik idosebb leszek. Hogyan gyozzem meg oket nagyon felelőségtelljes vagyok, a haztartasban is segitek anyuéknak szoval en lennék a kutya teljeskoru gazdaja.

#rotvájler
2014. nov. 4. 14:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

A rotweiler - mert így kell írni :) - nem való egy 13 éves lánynak. Ez a fajta őrző-védő, nagyon kemény kéz kell hozzá, következetes nevelés, amit te nem fogsz neki tudni megadni!

Esetleg kezdhetnéd azzal, hogy a közeli menhelyre, vagy gyepmesteri telepre kijársz kutyát sétáltatni, majd meglátod, ízlik-e a dolog. Egy kutyának nem elég a nagy kert, naponta kell őket is sétáltatni. A háztartásban segítés nem felel meg egy rottweiler szinte tökéletessé nevelésével. Tényleg nagyon kemény fajta, és könnyű elrontani a nevelést, és akkor ott lesz egy vadállat, amitől még te is félni fogsz. Láttam már hasonló esetet.

2014. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Előbb tanuld meg leírni a nevét! 13 éves lánynak amúgy sem való roti!
2014. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat akkor
2014. nov. 4. 14:14
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb ennyi idős voltam mikor kaptunk egy ilyen kutyát, imádtam egész addig amíg kicsi volt... de neveléshez tényleg egy erős, határozott, hozzáértő ember kell. Nekem nem ment a dolog, mikor nagyobb lett a kutya nem tudtam leszoktatni még az ugrálásról sem... és bizony ha rámugrott én estem nagyot mert megtartani nem bírtam, ahhoz túl nehéz... ezután elajándékozták a kutyát a szüleim, mert veszélyes volt. :/

Szóval valami kevésbé bajos kutyát nézzél, talán azt meg is engedik. Nekünk azóta volt skót juhász, amstaff, puli, ezekkel semmi gond nem volt.

2014. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk egy pulim lehetne? Az nem veszéjes ugye?
2014. nov. 4. 14:19
 6/22 csabika1971 ***** válasza:
96%

Először is helyesen Rottweiler.

Másodszor még túl fiatal vagy egy ilyen komoly kutyához. Mert őket határozott és erős kézzel kell nevelni. Nem első gazdás kutyák, kezd valami simulékonyabb jellemű ebbel. Pl Német juhász, Boxer. Velük sokat tanulhatsz, és utána már húszon évesen próbálkozhatsz Rottweiler-rel. Mert ezzel most valószínű apádnak kellene többet foglalkoznia, mert te kevés lennél hozzá.

Ezt abból gondolom, hogy mivel a nevét sem tudat leírni ez egy hirtelen fellángolás lehet a fajta iránt, és ők nem hobbi kutyák melyeket csak úgy felelősségérzet nélkül tarthatóak lennének.

De ez az én véleményem.

2014. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Miért akarsz mindenáron saját kutyát? És ha mégsem tetszik majd a kutyanevelés, mi lesz a kutyussal? Ezért írtam, hogy előbb sétáltass menhelyi kutyákat, még jót is teszel vele. Egyet sem kötelező hazavinni, de legalább kipróbálod, milyen.
2014. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Uncsitesomeknal van kutya (tacsi), azzal 7 eves korom ota nagy baratsagban vagyok setalni is levittem.
2014. nov. 4. 14:26
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mint írták tényleg nem egy jó kezdésnek. És azt sem hinném, hogy lenne rá sok időd, mert én is 13 vagyok és alig van egy perc szabadidőm (jelenleg beteg vagyok, s ezért vagyok itt).


És a puli jó döntés elsőnek, de ettől függetlenül elég ugatós kutya. De rá is kell eléggé vigyázni, mert sok elfuserált pulit láttam már.


De előbb beszélj a szüleiddel miért is nem engedik. Mert az a válasz, hogy "majd ha nagyobb leszel" nem túl világos. Amúgy mivel a Rottweiler rövid szőrű, ezért valószínű télen fázna. Esetleg inkább más fajta után menj, bár, ha a Pulit nézted ki, akkor már fejlődés.


6-os: A Német Juhász is jó-szép, csak véleményem szerint elég elterjedt már (nálunk legalábbis minden 4. háznál van). És a Boxer nem való kezdőknek, bár nekem az a kedvencem az Afrikai Oroszlánkutya mellett. De sokat olvastam róluk ezért tudom, hogy tényleg egy makacs kutyák.


Amúgy a Pulival csak az a helyzet, hogy sokat azért nem bírják őket fegyelmezni, mert kistestűek és félnek attól, hogyha túlrántsák a pórázt, akkor eltörik "minden" csontjuk. Ezt a hibát ne kövesd el kérdező!

2014. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Na, ha alaposan átnézegetted a helyesírási kéziszótárt, akkor utána nézegess pár kutyás könyvet is.

Neked azért kell a roti, mert szép. De fogalmad sincs róla.

Roti után puli? Ég és föld. Ugye érted.

Ha már vmi nagy kell, akkor kérj labradort. És azzal is járj suliba!

2014. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!