Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó kennel szerintetek?...

Ez jó kennel szerintetek? Máltai és yorkshire

Figyelt kérdés

Azt írja régóta tenyészt, és tetszik is az oldal meg a kutyik. De én azt hallottam, hogy ahol többféle kutyát tenyésztenek az gyanús. Mondjuk nem tudom miért, de ezt hallottam.

[link]

ez a kennel


2014. nov. 4. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valaki két fajtát tenyészt, még nem rossz tenyésztő :)

Nemrég leírtam egy másik kérdésnél, mire kell figyelni, bemásolom neked is:

Amire figyelj:

Tenyésztőtől vegyél. Ez nem merül ki abban, hogy a kennele, hanem:

- a kutyái törzskönyvesek

- egy szukától nem hoz le háromnál több almot

- kérés nélkül odaadja a kutyáinak (az általad választott alom szüleiről beszélünk!) a törzskönyvét, kiállítási és orvosi eredményeit, tenyésszemlét

- megnézheted a szülőket és a kicsiket is

- a törzskönyv nála nem opció. Ha azt mondja, hogy törzskönyv nélkül 60 ezer, törzskönyvvel meg 120 ezer, keress másik emberkét, mert aki ezt állítja, az szaporító! A törzskönyv a kutya származási lapja, ezzel bizonyítod, hogy valóban fajtatiszta, de figyelj oda, mert ezt is hamisíthatják!

- a kutyát oltási könyvvel, törzskönyvvel, chippelve, féregtelenítve, oltva (ezek dátuma és fajtája az oltási könyvben fel van tüntetve) viheted haza 8-10-12 hetesen. 8 hetes kora előtt törvénytelen elhozni!


Ha tavasszal akartok venni, érdemes már most keresgélni, hogy hol lesz addigra elvihető kutyus.

És leginkább a tenyésztő fog kérdezni. Érdekelni fogja, milyen célra lesz - általában tenyésztési céllal drágábban adják pár tízezerrel -, hol fog lakni, fogsz-e küldeni róla képet, stb, miért ezt a fajtát választottad. Ilyesmiket. Te érdeklődhetsz, hogy merre van a kennel, milyenek a kutyák, milyen versenyeken voltak eddig, az aktuális párosításból mindkét kutya az övé-e, és persze az árat. Sőt, tenyésztők garanciát is adnak a kölyökre, amit szerződés formájában kötnek meg. Ebbe azt írtok bele, amit csak szeretnétek, pl kitérhettek az ivartalanítási kötelezettségre, vagy arra, hogy ha esetleg a kutyusnak kijön valami örökletes betegsége, akkor a tenyésztő visszaveszi - ez nagyon ritka -, vagy segít fedezni a költségeket, stb.

És ennél a két fajtánál (vagyis többek között ezeknél is) szokott lenni a megnevezés: mini, vagy extra mini. Ha valaki ilyet árul, kerüld el messziről, mert a szaporítók ezt a megnevezést használják a beteg, selejtes, méreten aluli kicsikre!

2014. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ismerem jó tenyésztő :)
2014. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!