Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Mi baja lehet a kutyámnak?

SOS. Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves német dog-labi keverékem.

Ma hazajöttem, és a kutya nem jött elém. Furcsa volt, mert máskor már akkor rohan a kapu elé, ha a utca elején járunk, és meghallja a kocsi motorját. Mikor kinyitottam a kaput, akkor jött ki az egyik bokorból. Dülöngélve járt, mint a részegek. A kordinációs készsége, hogy is mondjam, egy nagy nulla volt. A hátát befeszítette, a lábait pedig úgy húzta felfelé, mintha kutyacipőt adtak volna rá. 1 perc alatt kb. 1-2 métert tett meg, és nem tudott felmenni a teraszlépcsőn (2 lépcsőfok kb. 15cm lépcsőfokonként). Kínáltam vízzel és étellel, de nem akart enni.

Az eset kezdetétől számítva kb. 2 perc múlva hívtam az állatorvost, hogy viszem be a kutyát. Miközben telefonáltam, elkezdett folyamatosan javulni, és fél perc múlva már kutya baja nem volt. Ugyanúgy viselkedett, ahogy szokott, enni, inni akart, szaladgált. Kipróbáltam néhány trükköt, és ügyesen megcsinálta, a labdáját is visszahozta. Behoztam a házba, azóta megfigyelés alatt tartom. Láza nincs, tökéletesen egészségesnek néz ki.

Megnéztem a bokrot, hányást nem találtam, viszont egy részen meleg volt a föld, valószínüleg ott feküdt.

Először mérgezésre gyanakodtam, de az mitől javulna ilyen gyorsan? Mi baja lehet? Vagy kutyabaja, csak megszédült egy kicsit?

Borzasztóan nézett ki, de most majd kicsattan az egészségtől, képtelen vagyok eldönteni mit csináljak vele. Mit tegyek? Rohanjak vele az állatorvoshoz, vagy egyelőre csak tartsam megfigyelés alatt?

Előre is köszi. :)



2014. nov. 4. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért bevinném állatorvoshoz, a helyedben nem hagyna nyugodni a dolog, hogy mi lehetett e mögött.

Egyébként olvasva nekem is a mérgezés ugrott be először.

2014. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. ki kellett volna hívni az állatorvost (vagy be kellett volna vinni hozzá), ha ilyen állapotban találod otthon


2. innen a gép elől, látatlanban nem tudhatjuk a választ és állatorvosok sem vagyunk


3. én epilepsziára gyanakszom. Egy eszméletvesztéssel járó nagyroham után szoktak hasonló tünetek előállni. Nyelvharapás is előfordul és zavaros tekintet.


DE! Az is lehet, hogy agyvérzés. Nem akarlak megijeszteni, de az kutyámnál is hasonló volt. Aludt a szőnyegén, aztán felriadt, a szeme zavaros lett, kicsúszott a lába és mozgáskoordinációs zavarai lettek. Egy pár órára összeszedte magát, labdázott, de végül legyűrte a betegség és meghalt.

Ha akkor rögtön elviszem a dokihoz és nem áltatom magamat, hogy pillanatnyilag jobban van és ráér holnap is, akkor talán ma is élne...

2014. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2-nek igaza van epilepszia lehet. A szája nem volt habos, nyálas? Az enyém volt már így.
2014. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen ez epilepszia... Az én kutyámnál is ilyen szokott lenni. Mindenesetre figyeld és ha nem lesznek sűrű rohamai véletlenül se tömd feleslegesen gyógyszerekkel, csak mert esetleg az állatorvos azt mondja... Ha kislány akkor mindenképp ivartalaníttasd, mert a tüzelési időszakban sokkal rosszabbak a rohamok és többet szenvednek olyankor.
2014. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt habos, nyálas a szája (csak amennyire szokott). Mostantól ügyelni fogok rá. Egyébként ivartalanított kan. Köszi a segítséget! :)
2014. nov. 4. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen fajta kutyáknál a hátsó lábukkal/csípő/ szokott probléma lenni pár éves koruk után. Nézesd meg.
2014. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!