Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol van a bűzmirigy? Hogyan...

Hol van a bűzmirigy? Hogyan kell kinyomni? Mikyen időközönkémt? Honnan veszem észre ha teli van?

Figyelt kérdés
légyszives a kérdésre válaszoljatok. Nincs több tizezrem orvosra
2014. nov. 5. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Dokinak kell megcsinalnia, nem ker erte 10e ft.
2014. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A bűzmirigy kinyomása nem kerül több tízezerbe, és jó lenne élesben látnod, hol van, és hogy kell kinyomni, magadtól ne nyomogasd, mert csak ártasz vele! Egy bűzmirigy kinyomás maximum 500 Ft lehet, több nem valószínű, de sok helyen ingyen is megcsinálják.
2014. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eljutni dokihoz kb 3ezer, vizsgálati dij meg minden xar...
2014. nov. 5. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerül 10 ezerbe, nyugi.

Másfelől a bűzmirigy egy kényes dolog, rengeteg baj származhat belőle, ill. abból ha nem jól kezelik.

Azt, hogy hogyan kell kinyomni nem lehet leírni, egyszerűen azt látni kell, nem is egyszer.

Különben is, miért gondolod, hogy a kutyádnak nyomni kellene? Az előző kutyámnak sosem kellett, a jelenleginek meg 5-6 hetente, szóval nincsen általános szabály ami minden kutyára érvényes lenne.

Kutyakozmetikushoz is fordulhatsz, nem csak állatorvoshoz.


Végül pedig egy kérdés, amit nem bántásnak szánok: hogyan és miért vállal be valaki úgy egy kutyát, hogy pár ezer forint kiadás problémát jelent?

2014. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugy hogy egy kicsi faluba lakunk és itt nincs állatorvos. Lenne az 10 ezer hidd el. NEm mondtam hogy kikéne nyomni csupán érdeklődtem ennyi
2014. nov. 5. 17:54
 6/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Normál esetben ürül magától és nem kell kinyomni.Ha mégis szükség van a kinyomásra mindenképp állatorvos kell hozzá. Házi praktikával nagy eséllyel csak ronthatsz a dolgon.

Egyébként kutyánként eltérő lehet a jele annak, ha nem ürül és begyullad, ilyen lehet:

- a fül pirosodása

- fejrázás

- a feneke felé kapkodás (látszólag ok nélkül)

- szánkózás (a feneke húzása a földön, főleg székelés után)



Van olyan kutya, akinek egyáltalán nincs szükség a kinyomásra,(az én első két kutyám ilyen volt), a mostani kutyámnak pedig kb.2-3 éves korában kellett először kinyomni és azóta sajnos 2-3 havonta szükség van rá.


Szóval, ha látszólag semmi baja a kutyának, akkor nem kell kinyomni.

2014. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Kijavítanálak, kedves Hovarju: az nem szánkózás, hanem szánkázás :)
2014. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:
Igen, igazad van elírtam.Bocsánat :-D
2014. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alap esetben nem kell kinyomni. Ha megfelelő eledelt kap a kutya, akkor a végtermékkel ki tud ürülni. Én úgy tudom, ha egyszer kinyomják neki akkor utána már folyamatosan nyomkodni kell majd.


[link]

2014. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!