Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes - nagytestű kutya...

Közepes - nagytestű kutya tartása panelban (65m2)?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék a IV. emeleten gordon szettert tartani... Sok helyen azt olvastam, hogy ez simán lehetséges, sok helyen azt, hogy hülyeség és nem lehet, állatkínzás. Szerintetek?


Amúgy naponta 6-8 órát lenne egyedül, a többibe kb. végig vele foglalkoznék. Napi 4-5 órát sétálnánk, rendesen lemozgatnám és hétvégente egész nap csak az övé lennék! Egy kosara lenne a konyhában, az egész előszobába mászkálhatna + az én szobámba is bármikor bejöhetne... Igazából ott lehetne ahol csak akar, de éjszakára nem mehetne be a szobákba (az enyémet leszámítva, ott külön csak függöny lenne ajtó helyett, hogy mindig bejöhessen).


A szomszédokat sem zavarná, ha nem nagyon ugatós... Gondolom nem annyira az + valahogy csak meglehet tanítani, hogy ne ugasson fölöslegesen.



2014. nov. 5. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármilyen kutyát lehet panelban tartani, ha megfelelően ki vannak elégítve az igényei, leginkább a mozgásigény. Nekem amerikai staffim van, 53m2-es lakásban.

Itt szerintem egyedül ami hosszútávon problémát jelenthet, az a 4. emelet, a sok lépcsőzés nem feltétlenül jó a kutyának (ha van lift, az más).

2014. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lift, de szívesen cipelem (kiskorában amúgy is), ha árt neki, de igazából a gordon szettereknél ezt még nem olvastam/hallottam sehol, hogy ártana neki a lépcsőzés... Egy tacskónál vagy egy beagle-nél érthető.
2014. nov. 5. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Egyik kutyának sem tesz jót a lépcsőzés. Nekem az állatorvos mondta még anno, hogy kistestűeknél a gerincet, nagytestűeknél az ízületeket terheli jobban hosszútávon.
2014. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2015. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nyugodtan tarthatod őt lakásban.Csak gondoskodni kell a megfelelő lemozgatásról.Ha van a közelben kutyafuttató azt csak ajánlani tudom nektek.Nekünk is van egy nemsokára 10 hónapos Angol cocker spánielünk,lakásban tartjuk,naponta elvisszük a nagymamáékhoz a kertbe,hogy ott kirohangálja magát úgy kb. 1 órát,kutyafuttató híján+ 2-3 egészségügyi séta is.A Gordon Szetternek vadászkutya révén nagy mozgásigénye van.
2015. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3%
A gordon a legnagyobb testű szetter, a kanok akár 30 kg felett is lehetnek. Nem hiszem, hogy cipelni tudnád lépcsőkön fel-le naponta többször, meg ő se örülne neki. Hidd el (főleg ha te ugyanaz a kérdező vagy, aki ónémetjuhászt szeretett volna 4. emeletre), hogy nagyon nem tesz jót a kutyáknak a lépcsőzés. Már fiatalon nagyon komoly mozgásszervi bajai lehetnek. Vagy olyan kutyában gondolkodj, amit valóban tudsz cipelni is, vagy halaszd olyankorra a kutyásodást, amikor már megfelelő körülményeket tudsz biztosítani annak a fajtának, amit igazán szeretnél.
2015. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!