Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mier van az, hogy sok lovardab...

Mier van az, hogy sok lovardaban a lovak jol vannak tartva, koz en meg ott van a kutyajuk egy rovid lancon, csimbokos szorrel? Ti is tapasztaltatok ezt?

Figyelt kérdés
Nekem ez annyira felfoghatatlan. Ha valaki eleg felelossegteljes egy lovarda iranyitasahoz, hogy nem kepes egy kutyat ellatni?
2014. nov. 5. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk tőlük kellene megkérdezni, miért csinálják így.
2014. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott a ló a házikedvenc és a kutya a haszonállat.
2014. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát ilyen lovardába nem mennék, ha mondjuk a kérésem ellenére nem változtatnak a dolgon. Hitelüket vesztenék a szememben. Nem vagyok hajlandó olyanoktól tanulni és olyanoknak pénzt adni, akik ilyen kettős mércével bánnak az állatokkal.
2014. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Aha, érdekes, akkor már nem gond a kettős mérce amikor olcsó tojást/húst vennél...
2014. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a lóból pénz van, üzlet. A kutya meg arra kell hogy elijessze a betörőket, csak az nem jut el a kis szentemék agyáig, hogy láncon egy kutya nem tud területet őrizni. Szerintem is undorító, de talán lehet rá logikus magyarázat az, hogy a tulaj egyszerűen nem kutyás. A lovakban lát szépséget/jóságot, a kutyákban nem. Ugyanaz mint a cicákkal. A cicások nem szeretik a kutyákat, a kutyások meg a cicákat.
2014. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a lovakból élnek,amúgy meg tuskók.
2014. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Otos, de akkor ne vegye magahoz. Nekem nem ertek peldaul egy horcsog, szoval nem is veszek.

Aki meg az olcso tojast meg a hust irta, rafaragott, mert igyekszem szabadtartasos csirket venni, illetve par even belul, ha minden jol megy, sajat magamnak fogom megtermelni.

2014. nov. 5. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok lovas zsigerből utálja és lenézi a kutyákat tapasztalatom szerint. Nem értem miért. Talán féltik a lovak népszerűségét tőle, vagy fogalmam sincs.

Múltkor hallgattam pl egy jónevű lovardáról egy riportot. Nagy tetszett is egészen addig amíg a pasi be nem gyögte, hogy ugyan sok ember azt képzeli, hogy a ló az olyan mint a kutya, de ez felháborító és nem igaz, mert a ló szinte olyan mint egy gyerek, foglalkozni kell vele meg minden. Mondom MIVAN? És a kutya mégis mi, azzal mit kell csinálni?

Plusz sajnos attól, hogy valaki ért egy állathoz, még lehet sík hülye a másikat illetően.

2014. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam lovardában.

Az igazság az hogy a kutya csak másodlagos szerepet tölt be. A lovak körül rengeteg a munka. Ezek a kutyák mind odaszegődtek tulaj meg nem bánta ha maradnak. Természetesen mindent megkaptak amire szükségük volt. De szőrápolás felejtős volt. Amelyik kutya harapossá vált azt ott is meg kellett kötni hiszen jöttek a bértartók a lovaikhoz. Nem kellett senkinek a balhé.

Tehát igen részben üzlet is van benne. Ott a kutyák szabadon voltak csak a csipkedősök voltak láncon. De láttam már rosszabb körülmények között kutyát szintén lvardában. Ott sajnos ették a kutya fülét a legyek. Az tényleg állatkínzás.......

2014. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aha, érdekes, akkor már nem gond a kettős mérce amikor olcsó tojást/húst vennél..."

Nos... de, gond. :P Szívesebben vásárolok háztájiból vagy ökogazdaságból, ha tehetem, még akkor is, ha drágább. Sajnos általában a községi CBA-ban egyszerűen nincs választék pl. nagyüzemből származó vagy öko húsból, úgyhogy a jó szándék sokszor nem elég.


A témára visszatérve, azt megértem, ha valaki "lovas", "kutyás", "macskás" ember, de azt már nem tudom elfogadni, ha ennek apropóján elhanyagolja a többi állatát. Aki lovas, és csak a lovakat szereti, ne tartson kutyát, ennyi.

Én inkább azt látom veszélyesnek, ha ezt a mentalitást tanulja el az a sok-sok gyerek, aki oda jár lovagolni...

A kutya pár évi tartási költségéből már lehet riasztót beszereltetni, ami amúgy is elkél egy lovardában.

Imádom a kutyákat, de attól még nem tartok ékszerteknőst, mert nem motivál, nem érdekel, valószínűleg nem is tudnám jól ellátni.

Amúgy sajnos sok lovardában láttam már azt is, hogy a lovakon próbálnak zsebre spórolni, totál kizsarolják őket, spórolnak a kovácson, állatorvoson, takarmányon, ami persze hosszú távon meg is látszik.

2014. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!