Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játék közben kitört a tenyészt...

Játék közben kitört a tenyésztésre szánt 1,5 éves kutyám metszőfoga alul bal oldalon. Ezért már nem csinálhatom meg a tenyészszemlét sem és kiállításra se mehetek vele?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Kiállításon számít az hogy a kutyának minden foga meglegyen, de tenyésztésből nem kizáró ok, hiszen ezt a dolgot nem tudják a kölykök örökölni, mert ez nem betegség, sem rendellenesség.

Bár ha tényleg tenyésztő vagy, ezt neked kéne jobban tudnod...

2014. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
S.O.S-ben állatorvos, lehetőleg fogász, és kérj igazolást arról, hogy a fog nem öröklötten hiányzik.
2014. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen játék az, ame4lyik képes kitörni egy fiatal kutya fogát?
2014. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezért is jó fogkártyát csináltatni, ha van rá lehetőség.
2014. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
vasat rágattál vele, hogy kitört az a fog?
2014. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4. válaszoló és persze másoknak is: mi az a fogkártya?
2014. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogkártya: Nem tudom van-e rá általános szabály, de nálunk ez úgy működik, hogy a felnőtt kutyát (amelyik fogazata már nem változik számottevően) megnézi három speciálbíró és mindhárman aláírják a fogkártyát, amin szerepel minden, amit az adott kutya fogazatáról tudni kell. Az én kutyám fogkártyáját egy magyar, egy német és egy svéd specbíró írta alá. Innentől elvileg elég megmutatni a fogkártyát ahelyett, hogy a bíró maga megvizsgálná, illetve ha bármilyen baleset miatt kitörik egy foga, akkor is igazolja a fogkártya, hogy amúgy genetikailag rendben van.
2014. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért befizetek egy olyan kiállításra, ahol a bíró megelégszik egy kártya felmutatásával a fogak megnézése helyett. Egy fog mutatásnál a bíró figyeli a kutya viselkedését is. Legalább is így kellene tennie. Ha pl nem hajlandó a kutya megmutatni a fogazatát, már ki is kellene zárni.
2014. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint említettem 3 különböző speciálbíró már megnézte, és az áldását adta rá. Tehát meg tudta nézni, mert a kutya hagyta. Elvileg el is fogadják a bírók ezt a fogkártyát, bár nem szoktam vele kínlódni, mert tovább tartana megmutatni a papírt, mint a fogát. Ezért is mondtam, hogy ilyen balesetek esetére hasznos a fogkártya. Nem mellesleg az amit a bírók fognézés címen általában csinálnak, az vicc. Nálunk kb. 40 kiállításból egyetlen egy bíró nézte meg tényleg alaposan a kutya fogait, az összes többi legfeljebb a harapáshibát vagy a P1 hiányt vette volna észre, mást nem.
2014. nov. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez a fogkártya. Ez, ha ott van a felvezetőnél, akkor már nem is feltétlen kell, hogy megnézze a bíró a kutya fogait? Vajon hányan élnek ezzel vissza?
2014. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!