Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ez a testbeszéd...

Mit jelent ez a testbeszéd egy stafford-szerű kutyánál?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha "szakszerűtlen" vagyok, nem tudom megkülönböztetni az ilyen típusú kutyák fajtáit.

Szóval, mit jelent, ha a kutya hirtelen megdermed, lejjebb ereszkedik ilyen osonó testhelyzetbe, és lassan, "egybefolyó" léptekkel megy tovább, egyetlen pontot nézve?

A helyzet a következő volt: sétáltunk pórázon a máltaimmal. Szembe jött - még elég messze - egy pasi egy stafford-szerű kutyával, póráz nélkül, nyakörv volt a kutyán. Békésen, fegyelmezetten sétált a gazdája mellett, épp azon gondolkoztam, hogy milyen szépen sétál, bár mindegyik így viselkedne, akkor senki se tartana tőlük ok nélkül. Közelebb értünk, a kutya kiszúrta az enyémet, és akkor kezdett úgy viselkedni, ahogy föntebb írtam. A gazdája ezt észrevette, megfogta a nyakörvét és úgy mentek el mellettünk. Nem kezdett őrjöngeni, meg semmi, csak továbbra is folyamatosan nézte a kutyámat, le nem vette a szemét róla. Mikor már jóval mögöttünk voltak, csak akkor engedte el a gazdája, hátranéztem ugyanúgy sétált szépen, szóval már másra figyelt.

Én először azt hittem, h na itt lesz vége a kutyámnak, mert teljesen az jutott az eszembe a mozgásáról, hogy a farkas is így csinál amikor vadászik, kiszúr valami prédát. Ne értsetek félre nem a fajtája miatt, hanem mert konkrétan úgy nézett ki mint az állatos csatornákon amikor zsákmányt szerez vmi ragadozó. Jól értelmeztem a testbeszédét? Vagy szerintetek mit akart a kutya? Félnem kell tőle ha még összefutunk vele póráz nélkül? Azért kezdtem el nagyon félni, mert ha így az ösztönében van a "zsákmányszerzés" akkor vajon eredményes-e, ha ugyan jól nevelt, de ahogy kiskutyát lát, bekapcsol az ösztöne?

Amúgy az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez egy hosszúkás zöld tér, ameddig mi a feléhez értünk, ők ugye gyorsabban sétáltak és már visszafele voltak, megint elmentek mellettünk, de láttam hogy a pasi előszedett a táskájából egy pórázt, és mielőtt hozzánk értek volna felrakta a kutyára, és közben beszélt hozzá. Szóval gondos gazdának tűnt, nem tűnt felkészületlennek vagy felelőtlennek. Így nem is félnék a kutyától, de ha még találkozunk vele póráz nélkül, nem tudom hogy mennyire tartsak tőle (magamtól most azt mondanám, hogy nagyon), de azért kérdezlek Titeket, akik jobban ismeritek a kutyákat, hogy jól viszonyuljak hozzá, és ha nem kell, ne parázzam túl, vagy ha kell akkor kész legyek valamit csinálni, felkapni, ilyesmi. Tényleg, ha esetleg baj történik és nekiugrik, mi a helyes, mit kell csinálni?



2014. nov. 5. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól láttad, "vadászni" akart. (Nekem pit keverékem van).

Csak egy fegyelmezett, nevelt kutya, ezért nem ugrott neki. És a gazdája is figyelte, ezért fogta meg, hogy biztos, ami biztos, ne legyen baj. Szerintem ettől a kutyától nem kell félned, mert a leírásod alapján jó gazdája van, aki figyel rá.

2014. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy neki akart volna ugrani. A nemüket le tudod írni? A tied kan vagy szuka? És a stafford?

Mert lehet, hogy mind a 2 kan, vagy mind a 2 szuka, és esetleg a stafford domináns alkat. Ez nem azt jelenti, hogy agresszív is, de a dominanciaharc verekedést szül sokszor sajnos.

A gazdi valószínűleg ezt akarta megelőzni.

Kutyaiskolákban is tanítják, hogyha befeszül a kutya, abból sok jó nem származik...

Örülj neki, hogy a gazdi így figyel a kutyájára. Mert ha lenevelni nem is tudja róla, de kézben tartja.


A kutyaiskolában mondta a múltkor a kiképző, hogy "nem minden kutyából lehet jó kutyát csinálni, de kezelhetőt lehet mindből."

2014. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól jól értelmezted, amennyire értem a leírásodat nekem is úgy tűnik, hogy a másik kutya fókuszált a tiédre és lehet, hogy kikezdett volna vele, ha a gazdája nem előzi meg.

De nagyon fontos, hogy te ne félj -főleg így, hogy a másik kutya gazdája ennyire figyel, és nem hagyja kutyázni a sajátját-, mert megérzi a tiéd és ő is félni fog. Az ő szemében (remélhetőleg) te vagy a vezér, az alfa, a vezető, neked nyugodtnak és higgadtnak kell lenned, éreznie kell, hogy te megvéded ha baj van, melletted biztonságban van.

Ha mégis nekimenne a kutya a tiédnek akkor semmi esetre ne kapd föl mert ez csak olaj a tűzre, inkább a pórázon lévő tiédet húzd be magad mögé.

2014. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Siman lehet jatek is, vannak kutyak, akik igy osonnak jatek elott. Tartani semmikeppen nem kell tole, a jelek szerint normalis gazdija van.
2014. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Támadóállást jelent, én tudom mert nekem is van egy amcsi staffordom gyonyoru es jolnevelt poraz nelkul azt mondom neki hogy nem akkor akarmi is van megallja hogy nem csinal hulyeseget, de es a staffordoknál egy támadóállás amikor kifigyel valamit le nem veszi rola a szemét, és támadni akar de ha nem támad akkor jolnevelt nyugodt kutya, ha támad akkor már rég baj van, az elején meg kell tanulnia egy kutyának hogy amit a gazda mond azt kell csinálnia!
2014. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem írtad a máltaid, addig azt hittem, hogy az ír, akivel ma du. találkoztam.

Amstaffom van, és szó szerint ezt csinálta, amit itt leírtál. Nem volt pórázon a kutyám. (Mielőtt vki felhördülne: szántóföldön voltunk.)

Az én kutyám fogta magát, nekirongyolt a kutyusnak, előtte fél centivel lesatuzott és lehasalt elé, vinnyogott, csóválta a farkát. Játszani akart :)

2014. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na ez a baj hogy sokan már ettől is besz.rnak :D Félelmetes lehetett, de ha támadni akart volna akkor valszeg megindul mint a puskagolyó és nem így belassulva megy felétek :)


Nekem egy tacsi-labrador keverékem van és folyton ezt csinálja, amikor idegen kutyát lát, aztán mikor közelebb ér és megszagolja, felpattan és játszik, pattog. Az enyémtől is sok gazdi megijed, a kutyák soha, max. leutánozzák néha a mozgást :D Múltkor egy vizsla és egy franciabulldog is rögtön így közelített felénk, de hallottam már sima tacskóról, labradorról is hogy ezt csinálja.


Szerintem a pasi azért fogta meg mert látta, hogy összecsokizod magad mindjárt :D Meg azért mert nem akart balhét, ha netán övé kíváncsiságból odaszalad tiltás ellenére te meg megijedsz a kutyáddal együtt.

2014. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Játék vagy vadászat volt, így nem lehet eldönteni. A gazda ismerte a kutya testbeszédét, reagált is rá, ez pozitív. Ilyenkor egyébként az jó megoldás, ha megálltok, időt hagyva a gazdának, hogy megfogja vagy fegyelmezze a kutyáját. Az enyéim is csinálják ezt, akár falevél, zacskó, bármit látnak, ami mozog.
2014. nov. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy félned kell tőle. Viszont az ilyen kutyák gazdái tudják, hogy sokan, főleg kiskutyások már alapból félnek a kutyájától és a te lelki nyugalmad miatt fogta meg. Ilyenkor egyébként szerintem nyugodtan megkérdezheted a másik gazdát, hogy kell-e félned. Ha ő kezdené el mondani magától, hogy ne félj, nem bánt az valószínűleg semmit nem érne, mert annyiszor mondják ezt emberek, hogy már szinte senki nem hiszi el, ezért is nem kezd bele csak megfogja és kész.
2014. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pitem van, elképesztő barátságos jószág, de a bolondja minden kutyához így közeledik, a legjobb staffi haverjához is. Ez náluk szerintem fajtajellemző, hogy nagyon ráfókuszálnak a dolgokra, eleinte nekem is furcsa volt, de megszoktam.
2014. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!