Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg a szuka...

Mennyire viseli meg a szuka kutyát az ivartalanitás? Mennyi idő alatt épül fel?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, amelyik már a műtétet követően pár órával szaladgálna, van, amelyik csak 2-3 nappal később kezd magához térni. Ez változó, de néhány nap elteltével általában kutyabajuk. Bárhogy is viseli, figyelni kell rá, nem szabad hagyni, hogy nyalogassa a sebét, vagy hogy rohangáljon!
2014. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár nekem macskával van tapasztalatom (2-vel), de kutyára is jó lehet a következtetés :) Az egyikből már estére kiment az altató, ha hagyják úgy mászkált volna, mint máskor (ráadásul őt vemhesen ivartalanították), a másik még másnap is bágyadt volt, de harmadnapra rendben volt. Úgyhogy ez tényleg nagyon változó, de kevésbé viseli meg őket, mint a másik alternatíva.
2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat, de minden kutyusnál más: enyém 3 napig elég kába volt utána, keveset evett (főt rizst és csirkét turmixoltam neki kb 2x nyalt bele), inkább csak feküdt, csak wc-re mozdult ki, aztán 4. nap mintha semmi baja nem lett volna, pörgött, ugyanolyan kis hülye lett mint volt :)
2014. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Minden kutya máshogy reagál a műtétre. A gyógyulási idő kutyánként eltérő lehet.

Az én szuka kutyám az első tüzelése után lett ívartalanítva.

Reggel 9,00-ra vittem a dokihoz és kb.17,00-kor mentem érte.

(azt mondta a doki, hogy maga a műtét kb.1 óra, de csak akkor adja haza a kutyát, ha teljesen felébredt.)

Szóval, amikor érte mentem már a saját lábán szaladt elém, és ha nem figyelek eléggé képes lett volna beugrani az autó hátsó ülésére.

Itthon még aludt egy nagyot és a következő naptól az volt a legnagyobb baja, hogy varratszedésig (10 nap) csak pórázon sétálhatott.

2014. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyémet egyáltalán nem viselte meg. Amikor hazaértünk máris ment volna házat őrizni, holott még járni sem tudott rendesen az altatótól. Este már magától ugrott fel az ágyba. Mivel gyomorkivarrást is kértem, így jelentősen hosszabb, komolyabb műtét volt, kétszer akkora sebbel, mintha csak az ivartalanítás lett volna. Azt leszámítva, hogy picit begyulladt a seb és fájlalta, semmi gondja nem volt. Másnap már menni kellett vele sétálni, nem bírt nyugton maradni. Semmiben sem változott.
2014. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Saci13 válasza:

A mi erdélyi kopónkat este 8-kor műtötték. Amikor kiadták már ébredezett, de nem volt teljesen magánál. Hazaérve kicsit ivott, aztán reggelig aludt. A következő napon nagyon morcos volt, mintha haragudott volna, hogy ott hagytuk a dokinál, de aztán mintha semmi sem történt volna.

Már a műtét napjától kb. egy hétig minden nap fújtuk Lavyl-lal, így nagyon gyorsan gyógyult a sebe és ma már nem is lehet látni semmit a műtétből.

2014. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!