Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fektetés tanítása?

Fektetés tanítása?

Figyelt kérdés

Csak ha megvezetem akkor csinálja, egyébként nem. Próbáltam hogy sokszor csináljuk, megdicsérem nagyon, és csak sok ismétlés után vezetek be hozzá vezényszót, stb. Klikkerezünk amúgy.

Makacsul nem csinálja csak ha a kezemet vagy a falatot húzom az orra előtt. Lakásban tanuljuk szőnyegen, szóval ingerszegény, kényelmes helyen


2014. nov. 6. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az a gond, hogy túl sokáig adtad/adod neki a falatot, ezért nem csinálja nélküle. És is falattal, megvezetéssel tanítottam (klikker nélkül). Leültem (még kölyök volt a kutya), ő ült előttem/mellettem. Falat a kézbe, megvezetéssel lefeküdt, majd kb. az 5-6. fektetés után bevezettem hozzá a vezényszót. Újra megismételtem párszor ezt falattal, már vezényszóval (abban a pillanatban mondtam a fekszik-et, ahogy leért a földre). Aztán felálltam, úgy vezettem meg párszor, majd végül megvártam, míg magától lefekszik. Ahogy lefeküdt, kapta a vezényszót és a falatot. Természetesen nem egy nap alatt tanítottam meg, mivel még kicsi volt, nem akartam nagyon terhelni. Kb. 3-4 nap alatt tanulta így meg.
2014. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Ciy7uUtA6S8


itt szépen látod a folyamatot, ez alapján el tudsz indulni vele :) sok sikert hozzá.

2014. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első: én is így kezdtem, azért nyújtottam a tanítási fázisokat mert nem vezetett eredményre.


A videót majd megnézem!

2014. nov. 6. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak klikkerrel ritka, hogy tényleg engedelmes kutyát tudjon nevelni az ember. Valószínűleg a tiéd is remekül tud feküdni, csak nem csinálja meg, mert tudja, hogy nem kötelező, viszont ha eleget játssza a hülyét, akkor az orra elé dugsz egy jutalomfalatot. Van esze.
2014. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akumi!

Ez az én nagy bajom, hogy hülyére vesz. Tudom hogy vágja, mit akarok, csak így kényelmesebb neki.

Mit javasolsz? Ha már megtanulta volna biztosra, akkor simán fizikailag rásegítenék, de tanítás közben nem tartom jó ötletnek. Vagy mégis?!

2014. nov. 6. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan segíts neki, nekem nincs türelmem ezeket összeklikkerezni, mikor anélkül feleannyi idő alatt megvan, és még egyik kutyámnak se lett lelki traumája a fektetéstől. Ha klikkerrel kombinálva csinálod, ígyis-úgyis lelkes lesz, csak megtanítod neki azt is, hogy nem választás kérdése, hogy engedelmeskedik-e. A trükköknél lehet lazázni, a mindennapi fontos dolgokban (ültetés, fektetés, behívás, helyben maradás, tiltás) viszont nem, ott te megmondtad és úgy lesz, mert csak. Ettől még szeretheti a kutya a gyakorlatot, meg nem kell rángatni meg mittudomén, egyszerűen csak nem hagysz neki más lehetőséget, mint hogy lefekszik. Aztán mehet a klikk, meg a nagy örülés, csak azt ne hagyd, hogy ő tanítson be téged arra, hogy a töketlenkedésre rögtön rántod elő a falatot :)
2014. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szerintem simán rásegíthetsz kézzel, ha úgy látod, hogy csak palira vesz. A másik kutyámmal nálam is úgy volt, hogy tudott feküdni, tudta mit kérek, de amint levezettem kézzel, vagy falattal, és felálltam, azonnal felült. Meguntam és az egyik fekvésnél ahogy álltam felfelé a kezemmel picit lenyomtam a marjánál. Érdekes mód, azóta fekszik szépen, nem akar felülni :)
2014. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A klikker a tanításhoz van, semmi összefüggés nincs a kutya engedelmessége és a tanítás módja között. Aki még akkor sem jutalmazza a kutyát, amikor az épp megtanul valami újat, az nem is tudom, hogyan motiválja a kutyáját...
2014. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ha nem kellene megvezetnem akkor is kapná a jutalomfalatot miután megcsinálta. Kb 3 vagy négy alkalommal sikerült elérni az egy hét alatt hogy csinálja megvezetés nélkül kapta is a klikket, a falatot és az örömködést. SZóval tudja hogy akkor is jutalom jön ha magától csinálja.
2014. nov. 8. 17:24
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma már csinálta szépen megvezetés nélkül is egy apró szépséghibával: lefekszik és rám ugat hogy akkor most kéri a kaját. :D

Még dolgozni fogunk rajta sokat de ez hatalmas előrelépés így is :D

2014. nov. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!