Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sikerült a bolhaírtás?

Nem sikerült a bolhaírtás?

Figyelt kérdés
A kutyám tele volt bolhákkAl. Tegnap megfürdettem bolhasamponnal ís amikor megszáradt tettem rá bolhanyakörvet. Nem a legolcsobbat 1000 ft volt. Talán eszembe jut a márkája. Na a lényeg, hogy az előbb láttam benne bolhát :( Ez azt jelenti nem sikerült kiirtani? Meg vakarózik is ezerrel :(
2014. nov. 6. 21:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Duoband 2in1
2014. nov. 6. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:

A bolhairtó sampon általában nem sokat ér, plusz ha a környezetét nem kezeled, akkor hiába minden... Vegyél neostomosant (egy ampullát, azaz 5 ml-t oldj fel 1,5-2 liter vízben) és azzal fújd be, vagy fürdesd le a kutyát (ha van rajta seb, várd meg míg az elmúlik, illetve szemébe, szájába, stb. ne menjen). A környezetét is kezeld le, azaz az ólját/fekhelyét, meg ahol feküdni szokott (szőnyeg pl), az udvaron a poros helyeket, esetleg ha van fáskamra, azt is (nyilván annyi ampullát vegyél, amennyi elegendő lesz). Ezt az egészet ismételd meg kb. 10 nap múlva, és majd csak ezután tegyél rá nyakörvet, vagy cseppet (miután a bundája megszáradt az utolsó kezelés után, vagy várhatsz is 1-2 napot a felhelyezés előtt).


Ha jól csinálod, akkor nem marad bolha.

2014. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányomnál sem ért semmit a duoband. Rá kell szánni a pénzt, és havonta felrakni a kutyára spotont. Talán az Expot a legolcsóbb. 15 kilóig egy, azon felül 2.

De valóban, ahogy írták, a környezetet is kezelni kell.

2014. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Második te bolhanyakörvet adtál a lányodRa? Csini

2014. nov. 7. 05:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Magától tette fel, mert őt is csipkedték a rusnya bolhák :-D
2014. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hell-ikon ***** válasza:
A Duoband 2 in 1, 2 éve még egy nagyon jó nyakörv volt. Rátettem a kutyákra és - nem hazudok - 10-15 percre rá látványosan kóvályogtak ki belőlük a bolhák. Tavaly már sz@rt se ért... az Expot úgyszint. Idén a Panzit próbáltam ki, bár nem sokat vártam egy 900 FT-os nyakörvtől és érdekes, de bevált. Plusz még Practic csepp. Előbbi 4, utóbbi 1 hónapig hat.
2014. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!