Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fájhat a széklet ürítés...

Miért fájhat a széklet ürítés a tacskómnak?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak komoly válaszokat adjatok mert nagyon aggódom, hátha más kutya gazdinak is volt már ezen a téren tapasztalata.


Nos sajnos 1 hétig csak rízst és lisztes ételeket tudtunk nekik ( 2 van) adni pénzügyi gondok miatt, de most újra rendesen tudnak enni szerencsére( kutya táp, egy kis husi, zöldséget is megeszik..stb) 2 napja. A széklet sötét barna.

Napi 3x sétáltatjuk őket.

Tegnap félig tudott kijönni a maréknyi nagyságú széklet és nagyon nyüszített, megpróbáltam óvatosan kijebb húzni de az is nagyon fájt szegénykémnek. Zuhannyal kitudtam mosni szerencsére. Azt hittem ezzel vége. Adtam neki egy kis olajas tápot, tejet, egy kicsi zabkását is kapott.

Ma reggel is nyüszített ürítéskor, pedig nem ragadt bent.

Délben is. Nagyon féltem, szeretném ha jobban lenne végre. Esetleg akinek volt ilyennel tapasztalata, tudna tanácsot adni nagyon kérem!!

Szeretném orvoshoz vinni ha nem javul természetesen.


Előre is köszönöm!



2014. nov. 8. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tejet SOHA ne adj a kutyáidnak! Nem jó nekik!

Isznak rendesen?

2014. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Pontosan mit és milyen arányban jelent a táp-husi-zöldség?
2014. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fontos lenne a táp, husi és zöldség-gyümölcs pontos aránya is.

Másik, ami eszembe jutott az a bűzmirigy. Nem lehet, hogy ott van valami gond? Mind a kettő ilyen nehezen és fájdalmasan kakil, vagy csak az egyik?

Én dokihoz fordulnék a helyedben.

2014. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak a nőstény kutyusnak fáj.

Táp az állandó ételük, csak van mikor kapnak mellé néha répát vagy zellert, ha húst készítünk, akkor abból szoktak kapni egy keveset, vagy főtt zöldséget is kapnak ha levest főzünk.

Ez ahhoz kötött, hogy mikor mit étkezünk, van hogy alma vagy zöldség pucoláskor kapnak egy két falatot, szóval jóval kissebb az aránya ezeknek mint a tápnak. Kb. minden héten kapnak valamelyik napon ilyen kis "kiegészítőt".

2014. nov. 8. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém minden nap kap valami "kiegészítőt" ahogy te írtad, egy kisebb almát, vagy egy fél körtét, egy kis banánt, nyáron őszibarackot, cukkinit, mostanában brokkolit, mikor mit, pedig Acanát eszik Select gold husival.

Én csak a bűzmirigyre tudok gondolni, jó lenne ha látná egy állatorvos.

2014. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bűzmirigye ki van tisztítva?
2014. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!