Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya érzékeli, rájön...

Egy kutya érzékeli, rájön -fajtájától függetlenül-, hogy egy ember véletlenül, vagy készakarva okoz neki fájdalmat? A támadása (védekezése) mértéke, intenzitása is függ ettől?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert ha például valaki nem vesz észre egy földön fekvő kutyát (itt nagyobb testűre gondolok, én is majdnem így jártam; ha nem húzta el volna onnét magát, belebotlottam volna) és ha véletlenül lép rá, akkor a kutya megmarja, de megölni nem akarja?


Ha direkt teszi valaki vele ezt, akkor azt a kutya előre észreveszi, támadásnak értelmezi, akkor öl...?



2014. nov. 8. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kutya aki max nyüszög egyet vagy morog,talán oda kap. De megölni biztos nem ölne meg.


Ha vki bánt egy kutyát az erőből belerúg,megveri stb. az más,de sok kutya azt is tűri sajnos :(

Ritka az olyan kutya aki megölne egy embert. Ahhoz eléggé el kéne vadítani.

2014. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, egyetlen egyszer "ütöttem" meg a kutyámat (koppintottam az orrára), kamasz volt és éppen a határait feszegette erősen ennyi elég is volt neki rögtön észbe kapott. Ma is ha valami rosszat csinál elég csak felemelnem a kezem és már sunyít. De egyszer játszottunk és már nem tudom h hogy hoztam össze de teljes erőből pofin vágtam szegényt o.o pislogtunk egymásra kettőt aztán folytattuk tovább a játékot ugyanúgy :D szerintem valamennyire tudja a kutya hogy véletlen, vagy direkt történik meg.
2014. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is igaz ha egy félénk, ismeretlen kutyát ilyesztenek meg így az is más, ott lehet morgás esetleg egy kis oda kapás, de ez természetes védekezési reakció. 2# voltam.
2014. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez nagyon nagyon sok mindentől függ. Ismerősömnek pl. volt egy boxerje, aki ha aludt és az ismerősöm ment haza éjjel, akkor mindig szólni kellett a kutyának, mert ő tipikusan olyan kutya volt, hogy először harap, aztán nézte meg kit :) Szóval egyedfüggő is a dolog.


Attól is függ, hogy az adott kutyát mikor éri a véletlen "ütés": alszik és pl. az ütésre ébred/riad, vagy látja, hogy közelítesz és úgymond rákészül a dologra, hogy esetleg véletlenül belerúghatsz. Na ezt nem tudom jobbal elmagyarázni, csak egy példával: a rotim általában az ágy mellett alszik, így mikor megyek ki éjjel a wc-re, vagy inni, stb., akkor ahogy felkeltem az ágyból, arrébb megy/helyére megy. De volt már rá példa, hogy nem vette észre, hogy felkeltem, én sem láttam őt a sötétben (direkt tipegve megyek, egyrészt, hogy ne rúgjak bele, másrészt, hogy ne essek el benne), így gyakorlatilag csak megtoltam a lábammal. Mivel ő aludt, így váratlanul érte a dolog, látszott, hogy hirtelen ébredt és volt egy halk morgás, pár másodpercig, mire feleszmélt, hogy én vagyok az.


Attól is függ az egész, hogy idegen kutyáról van-e szó, vagy a sajátod. Nyilván egy idegen kutya máshogy reagálna le egy ilyen dolgot, de mivel egyed és fajtafüggő is a dolog, így nehéz bármi biztosat mondani. Egy golden pl. idegennel szemben sem hiszem, hogy fenyegetően lépne fel, míg egy kaukázusi már igen, akkor is, ha nyilván véletlenül lépsz rá, stb. Bár azért ez ugye eléggé érdekes, véletlenül rálépné egy idegen kutyára :)


Szóval nagyon sokrétű a dolog, nem lehet rá igazán reális választ adni.

2014. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az én esetem egy idegen kutyával történt egy plázában, egy kigyúrt ember kutyája volt, épp, hogy nem mentem bele. De utána lestem őt, utólag megállapítottam, öreg, vagy jámbor természetű lehetett, ilyen fekete pitbullutánzat.

2014. nov. 8. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam ilyet, hogy rálépsz egy kutyára és megharap.


A kutyám 4 hónapos 7 kilós kicsi fekete és nem látszik este, ezért előfordult hogy megbotlottak benne, már én is egyszer átestem rajta.. A kutyám sikított, én meg azonnal lehajoltam hozzá, hogy megnézzem jól van e, és onnantól csak velem foglalkozott. A járókelőtől meg elnézést kértem, hogy túl hosszúra hagytam a pórázt. Most meg már vettem neki villogós nyakörvet, de az borzasztó, nem használom :D

2014. nov. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manka68 ***** válasza:
100%
A kutyák értik a testbeszédünket, sokkal jobban mint mi magunk. Így felismerik a szándékosságot.
2014. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Függ az egyedtől. Mekkora a kutya, mekkora a fájdalom tűrő képessége és hogy mennyire nyugodt. Más a saját és más egy idegen kutyával ugyanaz.

Számtalanszor bántottam már véletlenül a kutyáimat.

Volt olyan, hogy ahogy mentem nem láttam a félhomályban mert teljesen beleolvadt a mintája a laminált padlóéba és teljes erővel fejbe rúgtam. Aztán villany fel, még bocsánatot is kértem :D na ő csak nézett rám álmosan, hogy most mi van? ja semmi? akkor alszok tovább. Volt, hogy ráléptem a lábára teljesen vagy a farkára. Nem foglalkoznak vele, van hogy annyira se, hogy felemeljék a fejüket.

Játék közben fejberúgás, orrbarúgás. Pont nem érdekli őket, nekem mindig jobban fáj. Tudják egyébként, hogy ezek nem direkt vannak. Ha direktbe a fenekére suhintok ami megközelítőleg sem hasonlítható össze egy véletlen rúgás erejével, na azt tudják, hogy okkal kapták és látszik a fejükön is, hogy ez most "jobban fáj". Remélem érhető voltam :D

2014. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a fajtát nem keverném ide, csak és kizárólag egyed függő. Egy idegbajos labrador (mert bizony van ilyen) előbb kapna meg, mint kenyérre kenhető kau. Nálunk is volt már rengetegszer, hogy véletlenül belerúgtam, vagy ráléptem vagy megütöttem, ez előfordul a játék hevében, vagy pl ha kómásan csoszogok a mosdó felé. Többnyire én jobban megijedek, mint ők :)

Mondjuk azt a szituációt nehezen tudom elképzelni, hogy belegyalogolok egy nagyobb testű idegen kutyába véletlenül...

2014. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!