Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Állatbarátok, kérlek segítsetek Horton egy west highland terrier (westie) kint a hidegbe ketrecbe tartva egy oltása sincs kb 6 hónapos, kaját is néha néha bedob neki a gazdája, itala sincs. a kutya az ürülékét eszi mert nincs más tiszta sár már a kutya is tiszta sz*r. nőm is msn-en ott oltogattak mindennel (12 éves körüliek). és tagadják az egészet.
2010. jan. 27. 17:58
 1/6 A kérdező kommentje:
bnőmet is msnen ott oltogaták*
2010. jan. 27. 17:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár a sztori nem teljesen világos, de gondolom arról van szó, hogy valami ismerős /vagy ismeretlen/ embertelenül tartja a kutyáját.

Ebben az esetben be kell battyogni a rendőrségre, és feljelentést tenni állatkínzás miatt (bűncselekmény).

2010. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Mindenképp keress valami heves megyei állatvédőt...Hívd ki oda őt a házhoz.

Ő majd tudja a dolgát. Elviszi onnan a kutyust menhelyre. Jobbat nem tudok:S

2010. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, persze, ne adjál már idióta tanácsokat kérlek!!!

Az állatvédő pont ugyanolyan civil ember, mint te! Milyen alapon, milyen joggal vihetné be a menhelyre a kutyát? Semmilyennel!

Max. tanácsot tud adni, mit kell ilyen helyzetben tenni, de ő nem intézkedhet, nincsen semmilyen hatásköre. Ezenkívül a legtöbb állatvédő nem ér rá ezzel foglalkozni sajnos, mert a menhelyen ott van a 100-200 ellátandó kutya.


Amit te tudsz tenni (és az állatvédő útja is PONT ugyanez lenne):

3 helyen kell bejelentést tenni:

1.)jegyző

2.) rendőrség

3.) hatósági állatorvos


Rendszeresen és módszeresen cseszegetni kell őket, és ne számíts sok mindenre, legtöbbször sajnos semmi nem történik... van olyan hatósági állatorvos, aki a csontsovány (a csontjai már majdnem átszúrták a bőrét), hordóhoz láncolt, sárban taposó, felfekvéses, sebekben úszó, rühes, férges vizslára megállapította, hogy a tartása rendben van... láttam szerencsétlen kuttyról a képet és a hatósági szakvéleményt is. Iszonyat, hogy a hivatalos szervek milyen pofátlanul leszarják az állatvédelmi törvényt.

2010. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az állatvédőknél (én úgy tudom) úgy működik, hogy kimennek, megnézik a kutyát és a körülményeket, kihívnak az állatvédők magukkal egy állatorvost és ha az állatorvos megvizsgálja a kutyát és rossznak találja a körülményeket és az állat egészségi állapotát, kimondja hivatalosan, hogy az állat elkobozható. És akkor vihetik el az állatvédők, majd regisztrálják a rendszerbe és örökbe lehet fogadni, vagyis új gazdád keresne neki.
2010. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amerikában és Dél-Afrikában, rendőri segítséggel és közreműködéssel igen, de ez Magyarország, itt úgy mennek a dolgok, ahogy leírtam!

Tudom, ebben dolgozom.

2010. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!