Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin Dog vélemény? Tapaszt...

Argentin Dog vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, így csak véleményt tudok írni. Külsőleg tetszenek, de nekem túlságosan kemény kutyák (vagy legalábbis annak tűnnek, de mivel nem ismerek igazán egyet se, így nehéz azért konkrétumot mondani). Szóval... ha nem muszáj, nem valószínű, hogy tartanék.
2014. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem nem tetszenek külsőleg, és elvileg agresszívak (persze, tudom hogy nevelés kérdése, stb., de nem mindegy hogy dobermann vagy labrador)
2014. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy agresszívak! Az argentin dog családi kutya, méghozzá a legjobb, legkedvesebb, legokosabb, legszebb fajta a világon! Persze ízlés dolga, nem tudom téged miért fogott meg, hogy mi tetszik benne, de nekem az van és imádom.

Vadászatra tenyésztették, de nem agresszív fajta, a boxer és német dog felmenőinek köszönhetően nagyon családcentrikus, imádja a gyerekeket, többgazdás. Kinti-benti, rövid szőre miatt fázós. Nagyon szívós, ellenálló. Lelkileg sokkal nagyobb fájdalmat lehet neki okozni , mint fizikailag. Alkalmazkodó: bármit csinálsz vele, bárhova viszed, bármit adsz neki, ő boldog. Nagyon jó házőrző, de keveset ugat, ha nem kap a gazditól parancsot, akkor is képes önálló döntést hozni. Mondjuk emiatt kicsit makacs és szereti túlkombinálni a dolgokat. Ha előre tudja, mit kérsz tőle (mondjuk egy gyakorlatot az iskolában), nem várja meg a parancsot, előre dolgozik.

A feladatára nagyon koncentrál, séta közben nyugodt (de ezt meg kell neki tanítani, hogy ne húzzon), más kutyákkal ritkán foglalkozik, nem áll le velük vitázni. Nagyon kedves, figyelmes, ha veszekedik a család, ő a leggyengébb védelmére kel, simán képes "beleszólni" a kiabálásba. A gazdájára sosem támad, élete árán megvédi. Ha gyereksírást hall, azonnal oda akar szaladni és segíteni. Ha jól van szocializálva, nem bántja a cicákat, és a vadászösztönét is le bírja gyűrni. Úszni és sárban pancsolni is szeret.

Mindezeket tapasztalatból mondom, mert nekem is az van. De határozott és következetes nevelés kell neki, ha valamire azt mondod nem, akkor az maradjon is nem.

Már kiskorában ki kell vívni a falkavezérséget, amíg te vagy az erősebb, mert olyan okos és rafinált, hogy bármire képes rávenni. Nem szabad hagyni hogy a fejedre nőjön.

Ha van kérdésed, szólj, szivesen válaszolok. Egyébként miért ezt a fajtát választottad? Nagyon jó fajta, de nem mindenkinek való. Mit tudnál adni neki?

2014. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!