Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a kutyakonzerv rizsával?...

Jó a kutyakonzerv rizsával? Vagy inkább a hús a jobb?

Figyelt kérdés
Csakhogy ne mindig tápot egyen .Meg most jól esik a meleg étel.
2010. jan. 27. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Sztem jó. Én a cicáimnak szoktam néha így adni a konzervet, vagy akár mással is (ami éppen van itthon). Teljesen egészséges, szép cicák.
2010. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Max rizzsel, rizsával biztosan nem:)

Egyébként sok konzerv tartalmaz rizset, úgyhogy ártani biztos nem árt!

2010. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

A kutyakonzervek 80% víz, a többi mindenféle puffasztó adalék, és csak 4% benne a hús, ami szintén rosszabb minőségű. A legtöbb kutya a benne lévő aszpiktól hány is, meg hasmenése is van...

A székletet hígítja, így a bűzmirigy sem ürül, ami mégtöbb problémához vezet.

Arról nem is beszélve, hogy bélférgességet okoz.


Miért nem jó, ha a kutyád tápot eszik? Ha következetesen nevelted, akkor nem válogatós, és egyébként is, ha éhes, megeszi, amit elé raknak. A minőségi tápnál jobb nincs. Ha esetleg csak középkategóriásra telik (Pedigree, Friskies, Chappy, stb...), az még mindig jobb, mint a csupa víz konzerv.


Húst adhatsz neki rizzsel, de konzervet semmiképp se.

2010. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

a rizsával azt jelenti felesleges beszéddel

a rizzsel pedig azzal a bizonyosnövény termésével

2010. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

A kutyának nincs szüksége változatosságra, mert ő ösztönből eszik. A gyomra egyféle kajára áll be, ezért ha váltasz akkor hasmenése lesz meg még egyéb dolgok, és válogatós lesz, ez egy ördögi kör.

A konzervben sok a víz, kevés a hús és drága. Szerintem tökéletesen elég neki a táp, télen is, nem ezen a táren kell neki a változatosság, hanem pl foglalkozás terén. Ha mindenképp ragaszlpdsz hozzá, akkor öntsd fel húslevessel, rízzsel, vagy tésztával a tápját, attól meleg lesz de nincs benne semmi ami megzavarná.

2010. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Jah, ha kinti, akkor inkább ajánlom, hogy egy kis maradék húslevest, ilyesmit adj felmelegítve a táphoz. (Előző vagyok)
2010. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De én jó minöségüt vettem a freshnapff-ban .Rosszat nem adnék neki.
2010. jan. 27. 19:00
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Rizs:fehér

Rizsa: Ugyanaz mint a rizs, csak ehhez van keverve pl pörkölt ezért a szafttól sárga

2010. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
De akkor az meg úgy nagyon drága, de ha bírod akkor keverd a táphoz, bár attól nem lesz meleg, inkább a húsleves. :D
2010. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer-egyszer lehet konzervet adni finomság gyanánt, de hosszú távon, vagy heti több alkalommal nem érdemes és felesleges is, ahogy ezt többen leírták előttem.

Húst főzhetsz neki nyugodtan, akármilyen mennyiségben :).

Ha nincs a kutyámnak külön főzve, a saját levesemből szoktam mindig ráönteni pár merőkanállal a tápjára. Még ha nem is mondja, szerintem jól esik neki ilyen hidegben a meleg, meg imád lefetyelni, hamarabb megeszi a levet, mint a húst.

2010. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!