Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez a kutyus...

Szerintetek ez a kutyus tényleg fajtatiszta border collie?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 11. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2014. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Ha fajta tisztát akarsz csakis tenyésztőnél keress, ott meg 100e alatt nem találsz.De kapsz hozzá törzskönyvet, szürve vannak a szülei meg ő is és nem támogatod a szaporitokat.
2014. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%
Ezeknek a macskám simán szétverné a pofáját.
2014. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fajtatiszta. Tenyésztőtől vegyél, ha nincs pénzed, akkor a menhelyet válaszd, de szaporítótól ne vegyél!
2014. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
OLX-en nincsenek fajtatiszta kutyák, csak beteges keverékek. Meg tk nélkül amúgy sem az, amit nyilván a mocskos szaporító nem ad. Tenyésztőtől vegyél Bordert vagy más kutyát 100-150-ért már kapsz gyönyörű fajtatisztát.
2014. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

20 másodperc alatt találtam olx en tk-s kiskutyákat.


[link]


Szokjatok már le erről légyszíves.


A tenyésztők 90% val is az a baj, hogy szarik az internetre aztán ide meg máshova jár ugatni, hogy OLX-ről nem szabad nem nem nem. Bezzeg arról tájékoztatást nem lehet kapni, hogy nála mégis mikor lesz alom.


Ha meg felhívod hogy akkor neked kellene kiskutya, akkor jön a válasz hogy óóó bocs már mind le van foglalva. Keresel másikat és másikat. És ha nincs szerencséd egy év mire találsz valahol...


Mind1, nem káromkodni jöttem. Csak szokjatok le erről az OLX es baromságról.


Amúgy messze van a fajtatisztától ez a collie még így ha a papírjaitól el is tekintünk...

2014. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék internetről kutyát venni csak megkérdeztem mert én még soha nem láttam ilyen színű colliet
2014. nov. 11. 16:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

WA tenyésztők 90% val is az a baj, hogy szarik az internetre aztán ide meg máshova jár ugatni, hogy OLX-ről nem szabad nem nem nem."

Na ez nem igaz. Nagyon sok tenyésztőnek van már honlapja, sőt, facebookja is! Ott meg azért ne mondja már senki, hogy nem lehet követni az eseményeket.


"Bezzeg arról tájékoztatást nem lehet kapni, hogy nála mégis mikor lesz alom."

Internet, e-mail, telefon... Mondjuk azt azért remélem, hogy nem napra pontos dátumot vársz el, mert nem egy kávéfőzőről beszélünk, amit még napra pontosan ki is szállítanak... Nyilván akkor fog lehozni almot, ha olyan kondiban van a szukája és talál hozzá passzoló kant.


"Ha meg felhívod hogy akkor neked kellene kiskutya, akkor jön a válasz hogy óóó bocs már mind le van foglalva. Keresel másikat és másikat."

És a tenyésztő ezzel mit tud tenni? A minőségi kiskutyákat nyilván elkapkodják, sőt, le is foglalják már a megszületés előtt. Nem a semmire csinálják a kiskutyákat, hogy "hát majd lesz gazdija vagy nem", hanem ha van elég érdeklődő akkor bevállalja. Ha a vártnál több születik, akkor van szerencséje az olyan embernek aki pl egy hete akar kölyköt. Ha kevesebb születik, akkor az előjegyzőknek is várniuk kell. Ez van.


"És ha nincs szerencséd egy év mire találsz valahol..."

Van ahol több, mint 1 év :) lehet akár 3-4 év is. De aki elhivatott, az vár ameddig kell, ha onnan akar kölyköt. Én 4 évet vártam álmaim kutyájára, és nagyon jól tettem, hogy vártam, ahelyett hogy beérem egy "hamarabbival".

2014. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Border collie. A collie bár juhászkutyát jelent, a skót juhászra használják. Van ilyen színű border, létezik, elfogadott, sőt még csak nem is ritka. . Blue merle a neve. Azt pedig nem lehet tudni hogy fajtatiszta-e, mert nincs valószínűleg TK.
2014. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
ha fajtatisztát szeretnél akkor arra a törzskönyv a garancia,ha hobbyra akkor meg oly mindegy hogy ezek a kölykök fajtatiszták e vagy sem!
2014. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!