Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutya két- vagy három...

A kiskutya két- vagy három oltástól mehet ki az utcára?

Figyelt kérdés
Nemsokára megkapja a második oltását, és örülnék, ha végre kivihetném. Már így is nagyon megszokta, hogy bent pisil, félek, át sem lehet már szoktatni.

2014. nov. 11. 09:30
 1/7 csabika1971 ***** válasza:
Szobatisztaságra már rég a kezdetetektől taníthattad volna. Hisz az oltások hiánya nem azt jelenti, hogy nem lehet kivinni. Ha nem azt, hogy ebben az időben nem tanácsos, hogy másik kutyákkal találkozzon.
2014. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szobatisztaságra az első perctől kezdve nevelhetted volna, csak figyelni kell, hogy csak és kizárólag olyan helyre vidd ahol semilyen kutya nem jár, és miután elvégezte a dolgát vedd fel a kezedbe és többet ne legyetek lent. Ha pedig kertes házban laksz és biztonságos a kert (nem tud kiszökni, nincs piszok stb) akkor az első perctől kezdve kint lehetne. Csak vigyázni kell rá. Egyébként a tenyésztő 2 oltással árulja a kutyákat minimum amit 8 hetes korukig meg kell kapniuk. Én is így hoztam el a kutyámat és amint megkapta a második kombináltat (12 hetes kor) utána vihettem sétálni és azóta minden nap megyünk. Egy hetet vártam, utána már mentünk, semmi baja nem lett. Az orvos azt mondta 4 nap után már vihetem is kutyák közé, de én azért vártam egy hetet. Minden oltási program más és más, az orvosodat kérdezd erről. De attól még a szobatisztaságra nevelést el lehetett volna kezdeni.. Valamint egy kutyát az oltások megléte nélkül nem veszünk.
2014. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Keverék utcakutyáról beszélünk, egy forintot sem kellett érte fizetnem.

Egyébként meg nem, nem lehet(ne) kivinni, mert elég rossz helyre beleszagolnia, márpedig nem fog csak úgy nekiállni pisilni, előbb szaglászik.

2014. nov. 11. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyre vidd ki, ahol kevés az esélye, hogy beszagoljon valamit. Én is kivittem a kiskölykömet anno, míg pisilt/kakilt, semmi baja nem volt, de úgy három hónapos korára már szobatiszta volt
2014. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan ezért kell olyan helyre vinni ahol tuti nem jár más kutya, vagy legalább is nem beteg. Minden városban/faluban van ilyen hely általában közel a lakáshoz. Nem minden négyzetméteren van kutyapisi, és attól hogy egy kicsit nekiáll szaglászni semmi baja nem lesz. Főleg ha nem egy iszonyat zsúfolt lakótelepen élsz. Tudom pontosan hogy a kutyák szaglásznak ürítés előtt, de azért nem minden kutya parvos... A keverékeknek meg amúgy is erősebb az immunrendszere főleg ha eddig az utcán élt. Egyébként az orvos megmondja, de általában a harmadik oltástól teljesen védett, és egy héttel utána nyugodt szívvel lehet sétáltatni minden nap.
2014. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre voltam kíváncsi. :)

Lakásban a belső közös kertbe szoktam levinni, eszébe sincs bármit csinálni.

A hétvégi házunk kertjében két órát kóvályogtunk (nagyon nagy kert), de csak nyüszített, jelezte hogy kell, nem produkált semmit.

Ezért kéne most már rendesen vinni, minél előbb. Még nem merek vele egész nap kint lenni

2014. nov. 11. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi állatorvosunk anno, térdenállva könyörgött, hogy még csak le se tegyem a kölyköt az utcán...se fűre, se aszfaltra. De ez Budapest 13.kerület. Minden négyzetcentin van valami.


Így 3 és fél hónaposan kezdtük levinni. 2 hét alatt szobatiszta lett. A lényeg, hogy amíg a lakásba kénytelen végezni a dolgát, ne dicsérd/szidd csak szó nélkül takarítsd fel. Amint le lehet vinni, már le lehet szidni, ha bent pisil..


Ja, és a 4. oltás után 10 nappal lehetett először elvinni. Addig max olyan helyre ahol nem jár se kutya se macska, de még csak átjárni se jár...

2014. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!