Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam újságban a külföldi...

Olvastam újságban a külföldi kutyakereskedelemről és ezzel kapcsolatba lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1: Ha van útlevél, chip és oltások akkor akár TK-s akár az nélküli kölyköket visznek ki nem törvénybe ütköző?


2: Miért nem törvénybe ütköző? Gondolom adót nem fizetnek utána de megvan minden feltétel aminek kell lennie?


3: Mégis kint kinek adják el? Járnak házról házra és árulják a kölyköket vagy mi? Nem hiszem, hogy Németországban például olyan tudatlanok az emberek, hogy olcsó kutyát vegyenek.


4: Ha elkapnak egy kutya futár-szolgálatot akkor azt is simán megbüntethetnék mert azt hiszik, hogy szaporított olcsó kutyákat visz ki nem?


2014. nov. 11. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

De, trörvénybe ütközö, pont ezért csempészik őket. A határon nagyon ritkán van ellenőrzés, ezért jutnak ki olyan könnyen.


Kint kapnak hamis tk-t, ezért veszik meg őket. Ott egy tks kutya háromszor annyi, mint itt. Ha csak kétszer olyan drágán adják, mint itt, már lesz rá vevő, és a kutyacsempészek is nyertek nem kevés pénzt.

2014. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Pontosan le van írva, milyen feltételekkel lehet kiskutyát külföldre szállítani kereskedelmi mennyiségben.

Ha így szállítanak, az nem törvénytelen.

Aki nem ennek megfelelően szállít, annál elkobozzák a kutyákat és büntető eljárás is indul ellene.

2014. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem a második válaszoló álomvilágát....
2014. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem álomvilág. Egyre jobban rászállnak a nem megengedett módon kivitt kiskutya szállítókra. Eleve már mostanában az adott ország állatorvosai is jelentgetik, ha nincs pl oltási könyv az előírtak szerint. Törzskönyv nem előírás a kereskedelemben. Csak a megfelelő kor, oltások megléte, chip, és a szállítás a törvény szerint. Aki ömlesztve visz ki kutyát, nem azt mondom, hogy mindenki lebukik, de egyre nagyobb az esélye.
2014. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, és talán megérted miről karattyolok:


[link]



[link]

2014. nov. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A kutyákat külföldre szállítani NEM törvénytelen...hogy a francba lenne az?

Az a törvénytelen, ha papírok nélkül és nem megfelelő körülmények között szállítják őket (ami jellemző, de nem ez volt a kérdés), de nem maga a szállítás. Ennyi erővel a tőlünk havonta járó transzport is törvénytelen, mert kivisz 10 örökbefogadott kutyát Németországba?


A szaporított kölykök felvásárlás, külföldre szállítás után többnyire valóban úgy végzik, ahogy a cikk is írja. De önmagban sem tk-s, sem tk nélküli, sem kölyök, sem szaporított, sem semmilyen kutya külföldre szállítása nem bűn, megfelelő körülmények, engedélyek, oltások, chip, stb, stb megléte esetén. A világon mindenhol élnek olyan emberek, akik olcsó kutyát szeretnének. Németországban sincs kolbászból a kerítés, a kutyáknak sem.

2014. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

lel, nem kell törzskönyv hogy kivigyék. Nem is törvénytelen. De még odakint eladni sem. Ezt a TK hamisítós baromságot felejtsük is el még most, mert itthon sem egyszerű nem hogy pl. németországban.


Chip, oltási könyv és a 8 hetes kor az ami szükségeltetik hozzá.

2014. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem meg akkor ezek szerint bárki simán vehet szaporítóktól 20-30 ebet majd chippel és oltással ellátva kivinné külföldre eladni és kész. Még baja se lenne belőle ha kapnának enni, inni, tisztítva lennének a ketrecek és kész? Megáll az eszem. Ezek szerint sokan csinálnak ilyet mert pl. a szomszédom tehergépkocsija oldalára rá van írva, hogy élő állatokat szállít( angolul) és láttam is már az udvarán fajtatiszta kölyköket szaladgálni amik egy idő után eltűnnek. Olyan háza van, luxus autói, nyaralni járnak nyáron 4x-5x ... Már értem miből szerzi a pénzét...
2014. nov. 12. 12:18
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

De miért is áll meg az eszed? Kutyát lehet adni-venni, belföldön, külföldön egyaránt...nem teljesen mindegy, hogy magyar veszi meg vagy külföldi? Ha az utóbbi, valszeg még jobban is a jár a kutya...már amennyiben gazdához kerül, ugye. Nem azt mondom, hogy ez egy jó dolog, de az emberek nem kicsit elvakultak ebben a témában. Egy ismerősömet pl. szinte meg sem tudtam győzni, hogy a mentett ideigleneseim nem kísérleti állatok lesznek, hanem család várja őket, ezek miatt az elfogult cikkek miatt...mert hogy ő ezt olvasta...

A felelősség egyébként azokat terheli leginkább, aki a kutyákat legyártja, legyen az kutyagyáros, vagy "szerető család", egyre megy. Meg sem kellene születniük.


Az egy teljesen más tészta, hogy eredetiek-e a papírok vagy sem. Nyilván sok esetben nem, és sok esetben sok kölyök elpusztul már az úton a szállítási és tartási körülmények miatt, ezt kellene sokkal szigorúbban ellenőrizni és ott helyben elkobozni az összes kutyát, de ettől még nem lesz illegális kutyát külföldre vinni eladás céljából.

2014. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én is belekezdhetek, mert jó jövedelem forrásnak tűnik. Felvásárolok kutyákat nem én hozom létre őket és eladom külföldön ...
2014. nov. 12. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!