Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyák hány éves korukig...

Kan kutyák hány éves korukig tenyészthetőek?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy a szukák meddig de megerősítésre vagy cáfolásra z is érdekelne szeretnék egyszer tenyésztő lenni ezért is érdekel a téma. hogy meddig mert mindig csak arról van szó mikortól lehet a cikkekben
2014. nov. 11. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom elmondani, amit az állatorvosok mondanak, hogy mi lenne az ideális és a szuka, valamint a kölykök szempontjából a legegészségesebb.


Mind a szuka, mind a kan kutyát 2-5 éves kora között. A szukát maximum kétszer lehet befedeztetni és az az ideális, ha 4 kölyöknél nincs több egyszerre.


Ezzel szembemegy a gyakorlat, mert ugye mindenki pénzt akart lenyúzni a tenyésztésből és emiatt már 1-1,5 éves kortól fedeztetnek és gyakran 8 éves korig, de hallottam 10 éves kutyáról is. Ráadásul minél több kölyköt fel akarnak neveltetni és sokszor sajnos a satnyákat is, mert azt is eltudják adni jó pénzért. Ami még rosszabb, hogy mindezt szinte nulla szelektálás mellett.

2014. nov. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amig a kannak egészséges, életképes spermája van. Egy egy nevesebb, jól örökitő kanhoz, még 8-9-10 évesen is visznek szukákat. Akkor vonják ki a tenyésztésből, ha már több üres szuka is maradt utána.
2014. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!