Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta Labrador?

Fajtatiszta Labrador?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A napokban leelőlegeztem egy labrador kutyust. Jelenleg 8 hetes, de megkértem a tenyésztőt hogy még 2-3 hétig hagy maradjon bizonyos okok miatt. A kutyusnak minden fajta jellemzője meg van. Kivéve egy eltérést találtam, amről nem tudom hogy megengedhető e. Mégpedíg hogy a lábujjai vége fehérek. ( Sárga Labrador )

Egyébként mindenben fajtatisztának tűnik. Szerintetek ez megengedhető?



2014. nov. 12. 07:59
1 2 3
 1/27 sippara ***** válasza:
Törzskönyve van? Szülők szűréseit láttad?
2014. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Törzskönyves. De a mai világban szerintem könnyen beszerezhető.

Szülőket versenyekre hordják. Az anya kétszeres bajnok vadász, az apa valami kiállításon bajnok.

Nem tudom hogy tudok ide képet feltölteni, de ha adsz egy emailt, küldök a kutyusról képet ahol látszik.

2014. nov. 12. 08:41
 3/27 A kérdező kommentje:
2014. nov. 12. 08:45
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Törzskönyves. De a mai világban szerintem könnyen beszerezhető."


Nem annyira. A származási lap egy államilag elismert, sorszámozott közokirat, aminek a hamisítása komoly bűncselekmény.

2014. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül bizonyára lehet hamisítani...pont úgy, mint bármi mást.

Amennyire tudom, a lábon nem lehet folt. Hobbira veszed, annak megfelelő áron?

2014. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Családi kutyának veszem. 60.000 Ft-ért.
2014. nov. 12. 09:41
 7/27 anonim ***** válasza:

Hol találtad a hirdetést? Mondjuk az olx-en? Chippelve van?

Törzskönyvet valóban lehet hamisítani, de mivel ezek sorszámozottak, annyira mégsem egyszerű a dolog!

Nem kérdezted a tenyésztőt, hogy miért olyan a lába? Fényképet legegyszerűbben a kepfeltoltes.hu oldalra tudsz feltölteni, és onnan mindenki meg tudja nézni.

Egyébként a Magyar Labrador retriever oldalán ezt olvastam a színről:

" Szín: Egyszínű fekete, sárga, vagy máj- illetve csokoládészínű. A sárga árnyalata lehet bármely világos krémszínűtől a rókavörösig. Egy kis fehér mellfolt megengedett."

2014. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Olx- en találtam igen. Sajnos tenyésztőknél 800-1000 euro egy kutyus. Sajnos ennyi pénzem nincs rá. Orvosnak mutattam róla képeket azt mondta fajtatiszta és gyönyörű.

2014. nov. 12. 14:07
 9/27 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy OLX-ről NEM veszünk kutyát! Ha nincs pénzed, inkább menj a fajtamentéshez, de a szaporítást ne támogasd! Törzskönyve biztos, hogy van? Szerződésről esett szó?

Az állatorvos igazán szuper lehet egyébként, ha képről megállapítja, hogy egy kutya fajtatiszta, vagy sem. A helyedben keresnék egy másikat.

2014. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha az orvos azt mondta, hogy fajtatiszta akkor szerintem nincs miért aggódnod:)
2014. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!