Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldogot szeretnék...

Angol bulldogot szeretnék venni, de nem tudom hogy már most decemberben belevágjak, vagy várjak nyárig. Mennyi gonddal jár egy ilyen kölyök?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és decembertől januárig vizsgaszünetem lesz úgyhogy itthon lennék azért..

2014. nov. 12. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem így működik. Ha tényleg angol bulldogot akarsz, nem pedig egy szaporítós, beteges, keverék kölyköt, akkor csak tenyésztőtől tudsz venni kutyát. Ott pedig nem úgy megy, hogy hozzád igazítják a szuka tüzelését és ellését. Én két évig vártam a kutyámra, és egy éve várok a második kutyámra, aki csak jövő nyáron fog megszületni.
2014. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem voltam konkrét. Mindenképpen tenyésztőtől szeretném vásárolni. Már rengeteget olvastam erről, és az a meglátásom hogy valóban csak tenyésztőtől szabad venni. Már kinéztem egy kennelt, és ott decemberben lesznek elvihető kiskutyák. A kérdésem tehát arra vonatkozik hogy nyáron vagy télen érdemesebb elkezdeni a kiskutya tartást? Vagy ez nem számít?
2014. nov. 12. 18:32
 3/13 anonim ***** válasza:
ha van sok-sok pénzed, a sok ,jelen esetben tényleg sok ! akkor vehetsz gyakorlatilag bárhonnan. hiszen európában tuti,hogy minden héten születnek kölykök valamelyik komolyabb tenyészetben. anglia,németorszég, hollandia, portugália,spanyol,stb . esetleg a csehek,szlovénia,stb ? valahol biztosan van . ja ,és európában egy ilyen kölyök : 1 000.- , 1 500.-eurótol indul !
2014. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És egy törzskönyves bulldog milyen ártól kezdődik? Tudom hogy ez kennel függő, de körülbelül milyen intervallumon mozog?
2014. nov. 12. 18:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez változó. Általában 150.000-től kezdődik, de persze ennél kevesebbért is és sokkal többért is lehet találni tk-es kutyát. Illetve a standard hibás, hobbi kutyát akár fele vagy harmad árért adnak a tenyésztők. Ha társtulajdonba veszel kölyköt, akkor is felét szokták kérni a vételárnak, vagy nem is kérnek pénzt.
2014. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amíg a bulldog kicsi nem lehet felügyelet nélkül hagyni? Tehát a vizsgaszünetben ha fel kell mennem vizsgázni akkor egy délelőttöt itthon lehet amíg valaki hazaér vagy ilyesmi nem fér bele? Ha valakinek van ebben tapasztalata hálás lennék ha megosztaná velem.
2014. nov. 12. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, fajtától függetlenül jobb, ha minél többet vagy otthon. Ha más megoldás nem lenne, akkor persze elviselhető, de ha kibírod nyárig, az sokkal jobb lenne.
2014. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont ezen töprengek én is, csak most láttam egy almot, és nem tudom hogy nyár előtt is találok-e kiskutyákat.
2014. nov. 12. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Én más fajtákban nézegettem és a nyári időzítés szerencsére sok tenyésztőnél megvan, hisz ők is szeretnék kihasználni az esetleges nyári szünetet, ami a család egy részének van.
2014. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, ne haragudj! Az a probléma, hogy egy délelőttre kéne egyedül hagynod a kutyát ha most télen veszel?

Miért amúgy mindig 0-24-ben vele tudnál lenni?

Csak egy jó tanács (sokan így rontják el): ha elkényeszteted azzal a kutyát, hogy éjjel-nappal vele vagy akkor később ne csodálkozz, ha jelenetet rendez amikor muszáj egyedül hagynod! És ha dolgozni fogsz? Suli? Levelezős? Egyedül laksz? Kicsit nem egyértelmű..

2015. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!