Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámra szájkosarat...

Ha a kutyámra szájkosarat teszek, az visszatartja-e őt attól, hogy sétáltatás közben hirtelen kitöréssel a kerítés mögött lévő kutyákra ugorjon?

Figyelt kérdés
A kutyám egy éves, nagytestű. Iskolába járok vele. Jól haladunk, aránylag szófogadó, megfékezhető, hallgat rám.Egy rossz szokása van, amit utálok, az,hogy séta közben a kerítések mögött ránk pofázó kutyákra ráugrik és hadd ne mondjam tovább... Nem mindig és nem mindenikre. Talán ezt a szokását akkor tudnám kiküszöbölni, ha házhoz hívnék kutyatrénert,de ezt nem engedhetem meg magamnak.Nem mindig és nem mindenik kutyának ugrik neki, ez tőlem függ, hogyan tudom irányítás alatt tartani a dolgokat.Más nevet rajtam, hogy miért zavar engem ez a viselkedése egy amúgy szelíd, kedves kutya révén, ez semmiség. Ezért vettem szájkosarat, szerintetek abban is nekiugrik a kutyáknak?

2014. nov. 13. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
A szájkosár egy dolgot akadályoz meg (ha jó kosarat sikerült választani): a harapást. Én ezért inkább flakonoznám, annak esélyes, hogy lenne haszna.
2014. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nem hallgat rád. legalább is nem mindig. Minek tréner? Rágyúrsz arra, hogy a kutyád értelmezze és végrehajtsa a nem szó jelentését.
2014. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? (a flakonozás)
2014. nov. 13. 15:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Hallgat rám. De mivel a kutya ösztönállat, ezért előfordul az is, hogy saját ösztönei szerint cselekszik, ha én elbambulok.( pl. szemkontaktust engedek azokkal a kutyákkal akik a kerítést tépkedve és szaggatva ránk ugatnak). És ez nem egy közepes testű kutya, akinek megpöccintem az oldalát, ha kiakarom zökkenteni...Tudom, én sem vagyok tökéletes, de a NEM volt az első utasítás amit megtanítottam neki.
2014. nov. 13. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz erről leszoktatni az erre hajlamos kutyát, nekem évekbe telt aktív iskolázás ellenére, mert ha támadólag lépett fel a másik kutya akkor ő is támadt.A kerítés mögöttiek is támadóan lépnek fel, és az enyém is válogatott. a nagyobb veszélyesebb kinézetű kutyáknak ugrott neki ,a kisebbeket figyelmen kívül hagyta.


A szájkosár erre nem való. Egy szöges nyakörvvel való berántás mikor támad és határozott ráordítás tiltószóval,az inkább hatásos. Flakonzörgetés egyedfüggő ,nekem egyáltalán nem vált be ,oda se bagózott de egy próbát megér.

2014. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valóban csak a nagyobb testű, számomra is veszélyesebbnek tűnő két kutyának ugrik neki.( két moszkvai őrzőkutya).Annyira agresszíven ugatnak ránk, hogy a kerítésbe is beleharapnak, ez folyik kb 50 méteren keresztül. Én a kutyámat kb. a 25. méterig tudom fegyelmezetten tartani. Utána kitör. A szöges nyakorv lehet érne valamit. De nem az én esetemben. A kutyám 60 kg, én 45...Nem vagyunk egy súlycsoportban.Abszolút szóval és nem erővel tartom kordában.Azért köszönöm.

Én abban reménykedtem, ha rájön a kutyám, hogy nem tud szájkosárban ugatni, akkor minek rohanjon oda a fenevadakhoz...?

2014. nov. 13. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lebecsülve a kutyád eszét, de általában a kutyák nem fogják fel, hogy szájkosárban nem tudnának aktívan védekezni, támadni, és attól még ugyanúgy neki akarnak menni a másiknak. Ahogy egy apró termetű eb sem fogja fel hogy kár nekitámadni egy nálánál 10 x nagyobb másiknak mert az ha akarja lenyeli egyben. Aztán mégis csinálják.


A szöges az sokkal kellemetlenebb érzés ha feszül ,sebet az sem okoz mert tompák a "szögek"


Megpróbálhatod terelni a figyelmét parancsokkal,ha közeledtek a problémás kutyákhoz ,előre határozottan tiltani ha már látod hogy sandán lesi a kutyákat, nem megvárni a kitörést.

2014. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Szájkosárban tud ugatni. Már ha jó méretű szájkosarat vettél. Ha nem, akkor meg ne rakd rá, mert rohadt kényelmetlen neki. Egyébként sem ugatni akar, hanem veszekedni; a szándékait kell helyrerakni, nem a konkrét viselkedését.

A flakonozás/kannázás az, amikor fogsz egy, a kutya méretének megfelelő üdítősflakont vagy boroskannát, teszel bele 3-4 kicsi kavicsot, hogy zörögjön, és azt használod fegyelmezésre. Remekül ki lehet vele zökkenteni a kutyát, ha például a fenekéhez zörrented, de akármit csinálhatsz vele, fájni biztos nem fog, hiszen csak egy darab műanyag, de a legtöbb kutya nagyon szépen reagál rá.


"De mivel a kutya ösztönállat, ezért előfordul az is, hogy saját ösztönei szerint cselekszik, ha én elbambulok"

Ha elbambulsz, akkor is tudnia kell a kutyának, hogy mit szabad és mit nem. Nehogymár folyton te legyél készültségben azért, hogy őfelsége ne acsarogjon. Persze ehhez szükséges egy rövid bambulásmentes időszak, amikor hatékonyan tiltod a kutyát, de ennek egy idő után automatikussá kell válnia. Ha nem látsz javulást, akkor rossz a technika.


"A szöges nyakorv lehet érne valamit."

Agresszióra? Ja, azt érezné, hogy valami "beleharapott", és még jobban acsarogna. Pontosabban fizikailag lehet, hogy visszafognád, de agyban, ahol igazán számít, vélhetően csak még jobban felhúznád.

2014. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 imádomazanimeket válasza:
A szájkosárt valahol megértem,de ha esetleg összekeveredik azzal a kutyával aminek neki ugrott nem tudja valamilyen szinten megvédeni magát.Szerintem mivel 1 éves,fiatal,most kamaszodik szóval szerintem kicsit gyúrj rá a fegyelmezésére,az elején mikor sétára viszed használj fojtónyakörvet és közben határozottan mond neki hogy "nem" egy idő után nem fog neki ugorni más kutyának vagy csak a kerítéseknek.A lényeg hogy tudja kettőtök között te vagy az Alfa és nem ő.
2014. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!