Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tüzelés hányadik napján...

A tüzelés hányadik napján érdemes elvégeztetni a progeszteron szint vizsgálatot? Magának a vizsgálatnak mi a menete? Körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Kennelemben most lesz először alom, és semmiképpen nem szeretném "elrontani", és mivel külföldre megyünk fedeztetni, megakarjuk ezt a vizsgálatot csináltatni. Az állatorvosunk csak annyit mondott, hogy nézzem meg neten, milyen ez a vizsgálat, és árat sem mondott...
2010. jan. 28. 12:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Neten is csak annyit írnak, hogy vérből vagy vizeletből... De a doki hogyan állapítja meg? Laborba küldi? Mennyi idő, amíg megvan az eredmény?
2010. jan. 28. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom hova valósiak vagytok, de pesten biztos csinálnak ilyet.

Dr. Szász Ferencnek a kutyák szaporodás a területe, úgy tudom. [link] ez a honlapjuk. Itt az áll, hogy 6500 Ft/ vizsgálat a termékenység idejének a megállapitása.

De érdeklődj a környéken lévő állatorvosoktól, az ár eltérő is lehet.

sok sikert!

2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem egy pár óra alatt megvan az eredmény. De persze ez leginkább attól függ, hogy hol csináltatod a vizsgálatot.


Én inkább a kenet vizsgálatot javasolnám, sokkal megbízhatóbb.

Mondjuk ha külföldre utaztok, és messzire, akkor nem sok értelme van szerintem ezeknek a vizsgálatoknak. Azok mindig arra az egy időpontra vonatkoznak.

2010. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ovuláció diagnosztika normálisan a kenetvételt és a progeszteronszint mérését együtt tartalmazza, ha csak az egyiket csinálják, akkor mindenképpen a progit javaslom. A progeszteronszintet kétféle módon szokták nézni: gyorsteszttel és laboratóriumi vérvizsgálattal. Kérdezz rá a dokidtól, hogy melyiket csinálja, mert ha a gyorstesztet, akkor inkább menj máshová. Bár, ha belegondolok, milyen reakciója volt, akkor én alapból mást keresnék meg. A progeszteron szint tüszőrepedéskor hirtelen felugrik a vérben, így ez nem egy, hanem több vizsgálatot jelent, folyamatosan figyelni kell a változást. Az előivarzásban a nyugalmi időszak 0,2-0,5 ng/ml értékéről 0,6-1,0 ng/ml értékre nő. Mikor bekövetkezik a tüszőrepedés ez az érték nagyon hirtelen elkezd emelkedni, ebben az időszakban 3,0-8,0 ng/ml körüli az érték. Ez azért nagyon fontos, mert a petesejtek a tüszőrepedés utáni 2-3 napban esnek át a második számfelező osztódáson, csak utána válnak termékenyülő képessé. A már érett petesejtek élettartama mindössze 1-2 nap, ezért nagyon fontos a pontos ciklusdiagnosztika ha külföldre mész fedeztetni, nehogy elkéss. Nem tudom, hogy hol laksz, de ha Pest környékén, akkor én Dr. Thuróczy Juliannát javaslom az Egyetemen. Ő a klinika vezetője, ebben (is) vérprofi.
2010. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen Dr. Szászhoz menj, én is azt javaslom.

Volt már néhány orvosnál próbálkozásunk, de ő a tuti.

Ha tüzelni kezd a kutyus, azonnal hívd fel, nekem azt szokta mondani, hogy az első vizsgálatra a 3. napon menjünk.

Utána még egyszer mentünk és tutira megmondta a napot.

Egyszer nem mentünk el hozzá, elszaladtunk Belgiumig, aztán nem lett kölyök is. Legközelebb mentem hozzá, lett 6 babánk.

Dr. Szász az összes lehetséges vizsgálatot megcsinálja és helyben elemzi is. A legtöbb orvos beküldi az egyetemre és csak 1-2 nap múlva van eredmény, lehet hogy akkor már késő.

A progeszteronszint méréséhez vért vesz, de ugyanakkor egy hüvelykenetet is vizsgál, mert a nyálkahártya állapota is mutatja a peteérés közeledtét.

Ha a délelőtti rendelésre mész, délben már vissza is hív, hogy mikor menj legközelebb vagy hogy mikor induljatok.

Semmiképp ne indulj el enélkül.

És kérünk majd képeket a bébikről! Milyen fajta?

2010. febr. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!