Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemyényetek a Kaukázusi...

Mi a vélemyényetek a Kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Okos ? Agresszív ?Pozitív és negatív vélemyényekre is kiváncsi volnék! :)
2014. nov. 13. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Egygazdás munkakutya. Nem megfelelő tartással és leterhelés nélkül gyakorlatilag megbolondul és agresszív lesz, perzse amúgyis agresszív, de ez a dolga. Szerintem nehéz eset, akkor inkább a moszkvai őrkutya.
2014. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és nem a tüzépvédő tartásra gondoltam, hanem amire ki lett tenyésztve. Ha elutazol Erdélybe, mellékutak mentén a juhásokkal sokat láthatsz. Kettesével vannak és a juhászra (meg a nyájra) vigyáznak a medvével szemben. Ez a feladatuk és láttam kifejezetten idős kutyákat is köztük, akik a kocsira is befeszültek, de a gazdájukat nézték, van e teendő, nem pedig nekünkrontottak.
2014. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó területörző, másra nem való. Lakásba ,pattogtatni parancsszavakra ,szintén nem való. Merev agresszív egygazdás szilaj kutya.
2014. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon okos. Szinte félelmetesen :)

Agresszív. Az idegenekkel. A családon kívül neki mindenki idegen. Idegen kutyákkal nagyon domináns.

Nagyon szeret mozogni, sokat sétálni, úszni, rajong a vízért - nem a fürdetésért, hanem a tóban, folyóban úszásért. Szeret hóban fetrengeni, megfelelő módszerrel - nálunk jutalomfalat- könnyen tanítható, könnyen ellehet kényeztetni, amit kerülni kell.

Határozottság kell hozzá, ha szabályt szeg büntetni, de nem veréssel. Nálunk eleinte a csirkéket és a libákat kergette, mikor kölyök volt. 2 alkalommal fordult elő, mindkét alkalommal szó nélkül odamentem hozzá és láncra kötöttem fél napra, kaja és víz nélkül. Ez a legsúlyosabb büntetése. Kegyetlen voltam, a szívem majd megszakadt a panaszos vonyítására, de megérte, mert nem lett harmadik alkalom. A kajáját is megehetik a szárnyasok, nem reagál rájuk, mintha nem is léteznének. Ha közéjük zárom, akkor sem tesz kárt, nem kergeti őket.

Fontos még, hogy kölyökkorban szoktasd meg az emberekkel, legalább azokkal, akik gyakran járnak majd hozzátok. Később jó lesz, mert megtanulja kiket lehet beengedni. Az állatokhoz is szoktasd hozzá, pl macska, szárnyasok, lovak, és az utca forgatagához is, pl autók, gyalogosok, biciklisek, ilyesmi.

Nagyon le kell fárasztani: tanulással, játékkal, sétával.

És igen: egygazdás. Valakit kiválaszt, és annak engedelmeskedik, feltéve ha az illető beszéli a kutya nyelvét és nem játssza el a kutya bizalmát és a saját tekintélyét.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!