Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti border colliet vagy inkább...

Ti border colliet vagy inkább mudit tartanátok? És miért?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 07:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Az attól függ, hogy mi a terv a kutyával.
2014. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a mudi tetszik és elég okos tud lenni.
2014. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hobbi kutyának, de sportolni is vinném heti kétszer. Naponta kb 2-4 órát tudnék foglalkozni vele.ja és kinti-benti kutya lenne
2014. nov. 14. 07:36
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván mudit. Bordert már csak azért sem, mert a csillárról is az lóg, de egyébként is szimpatikusabb a mudi, tökösebb, picit nagyobb kihívás a nevelése, meg megmondom őszintén, nekem jobban is tetszik a birka testével :) Meg hát a szőrápolás egy felejtős téma nálam, nem szeretek vele szöszölni; néha átfésülöm és kész, de fehér kutya, meg hosszú szőrű... Na nem :D
2014. nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Menhelyi keverék miért nem jó hobbikutyának?
2014. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Inkább mudit. Kívül-belül tetszik a kutya, szeretem a magyar juhász- és pásztorkutyákat. A border már a könyökömön jön ki, de ha ritka fajta lenne sem tetszene. A nagy mozgásigény nálam mondjuk alapkövetelmény egy kutyánál.
2014. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Hobbi kutyának pedig én is keveréket választanék / választottam.
2014. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Platypus ***** válasza:
93%
A magyar kutyafajták veszélyben vannak(a vizsla kivételével), mert túl kicsi az állományuk. Ha mudit veszel, hozzájárulsz a fajta fennmaradásához, akkor is ha neked eszed ágában sincs tenyészteni. Borderből meg lassan több van nálunk mint az összes hazai juhászkutyából együtt. Egy mudi sokkal különlegesebb lenne, ami valahol elég szomorú. Ráadásul nálunk egy borderért egy vagyont is elkérnek, ellenben egy törzskönyves, makkegészséges magyar fajtát akár fele annyiért is adnak. A megspórolt pénzt meg lehet a kutya ellátására költeni. De ezek az én érveim, neked kell tudni hogy mik a számodra fontos szempontok.
2014. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
MUDI! Mert nem olyan tipikus, mint egy border collie és mert magyar. Támogasd a magyar fajtákat :)
2014. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Vedd a magyart.
2014. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!