Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eukanuba vs Royal Canin? Nagy...

Eukanuba vs Royal Canin? Nagy testű kölyök . Eukanuba 26% fehérje, Royal Canin 34%?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Eukanuba inkább. Kedvezőbb az ára is. Nálunk az vált be, a Royalt valamiért nem eszi meg a kutyám. És egyre többet hallani, hogy nem annyira jó minőségű, hogy megérje az árát.
2014. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Én az RC-t egyáltalán nem javasolom. Főleg nem nagytestűnek. A brutális fehérjetartalom miatt nagyon megtolja a kutyát, ami sok bajt okozhat. Az ára is túl sok és a minősége is gyenge. Szerintem az egyik legrosszabb ár/érték arányú táp a piacon.
2014. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos először ezt vettünk a kutyának. Most körülnéztem tüzetesen a fehérje tartalmakat vizsgálva es a Eukanuba a legalacsonyabb a kölyök tápok között. A többi valahol 26/29% között mozog. A csúcs az Orijen 38% fehérjével kölyköknek .a Hills is 29. Szóval szerintem eukanubat rendelek. Remelem nem ártottam sokat a royallal szegenykemnek.
2014. nov. 14. 08:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a Eukanuba-t sem ajánlom. Én is egy nagytestű kölyköt etettem vele. Először is, úgy megnyúlt tőle a kutya, hogy a mai napig porcvédőket szed, hogy rendbe jöjjön. (1 éves). A másik meg hogy alig ette meg a kutyám, olyanok a tápszemek, mintha műanyaggal lennének bevonva, vagy nem is tudom hogy mondjam... nem néz ki jól, és a szaga is elég furcsa.

Én ezután tértem át a Happy Dogra, annak van olyan tápja, ami a nagytestű kölyöknek való 23% fehérjetartalommal.

2014. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább az Eukanuba, de a legjobb szerintem a josera kids nagytestű kölyöknek.
2014. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sajnos mindenki mást mond, a RC-nél néha az az érzésem, hogy a konkurencia járatja le, mert csak nem mernének ilyn áron ártalmas cuccot árulni..nem? férjem ezzel nyugtat- Eukanuba is "tudományos háttérrel" készül..

A Joserát itt nagyon nyomják a hozzászólásokban olvastam, nekem valahogy ellenérzésem van ezzel a táppal kapcsolatban...talán mert minden ilyen jellegű kérdésnél olvasom hogy ezt kell venni.

Happy dogot gondolom át,de ez prémium táp vagy alacsonyabb kategória?

2014. nov. 14. 15:37
 7/9 Fontányi Zsuzsanna válasza:

Szia!

Írtad, hogy "mindenhol a Joserát nyomatják". Talán nem véletlen. Én is egy másik táppal kezdtem etetni a Landseer kutyámat (óriás testű kategória) és folyamatosan olyan volt a széklete, hogy épp a hasmenés közeli állapot...

Áttértem a Josera Kids-re, és teljesen normálisra váltott a széklete, szép fényes a szőre, nem nő hirtelen a kutya és van benne zöldkagyló kivonat ami védi az izületeket.

Nem vagyok forgalmazója a tápnak, se érdekelt abban, hogy indokolatlanul dícsérjem. Egyszerűen bevállt. Az RC-t öcsém adta a KÁJ kutyájának. Gyorsan nőtt, szép egészséges volt látszólag, de nagyon sok volt a gyomorsava. Most ő is váltott a 1,5 éves kutya a Josera legalapabb tápját az Economyt kapja (olcsó 20kg webáruházból rendelve 7500Ft körül volt ingyen szállítással) és maximálisan meg van elégedve vele, megszűntek a kutyájának a gyomorsav problémái, ugyanúgy szép fényes a bundája és egészséges a kutya. A másik kutyájuk az RC-től (stafy) degeszre hízott, most a Joserával szépen visszaállt normál súlyra, és egészséges.

Egy Landseer tenyésztővel beszéltem Szlovákiából ő is a Joserát adja a kutyáinak, (kiállításra viszi a kutyákat). Szóval ezek tapasztalatok. Érdemes átgondolnod. A nagytestű kutyáknál az alacsonyabb fehérje bevitel segít megelőzni a hirtelen növekedést, ami sokszor diszpláziához vezet, ezért javasolják mindig az alacsonyabb fehérje tartalmú tápokat. És még egy érv a Josera mellett: a kutyák gond nélkül jóizűen szívesen fogyasztják:)

Kicsit hosszú lett bocs :)

2014. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! A kérdés után rendeltem 30 kg eukanubat, a RC fehérjetartalmát magam is sokallom . Figyelem a kutyámat, néz ki, élénk, fitt és pont jó a kondija, a szőre gyönyörű ( mondjuk benti kutyus, a kertbe ímmel-ámmal megy ki)- német dog különben -szóval elég kényes fajta. Landseer egy csodálatosan szep kutya!
2014. dec. 10. 09:49
 9/9 Fontányi Zsuzsanna válasza:

:) köszi igen imádom :)

A dog is nagyon szép, volt szerencsém hozzá egy barátomnak volt, sajnos 8 éves koráig élt csak, de egy tünemény kutya volt :) A veséjére nagyon kell vigyázni a dognak az az egyik gyenge pontja, könnyen felfázik....sajnos ez vitte el.

2014. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!