Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a bichon havanes...

Mit csináljak a bichon havanese keverék kutyámmal, hogy ne támadjon meg senkit amikor elfekszik az ágyon valaki? És jelezze valahogy, hogy ha lekell mennie üriteni, vagy ha 4 hónapos akkor ezt még nemlehet neki megtanítani?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra kell nevelni. Ez azt jelenti, hogy kezdetben 2 óránként leviszed, és ha lent elvégezte a dolgát, dicsérd meg, ha fent ürít, akkor szó nélkül takarítasz. Ha szobatiszta lett, és a három sétáláson belül is mennie kell, jelezni fogja! Egy napirendet kell kialakítani neki úgy, hogy a három séta meglegyen!

A támadásról meg neveléssel lehet leszoktatni! Ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét, házhozjáró kiképző, vagy kutyasuli formájában!

2014. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hog yiskolába járok és max 5-6 órat vagyok otthon plusz alvás este.. anyám otthon van de ő meg pánikbeteg és nem tudja levini eegyedül. max reggel meg 3 után tudom levinni
2014. nov. 14. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen időbeosztás mellett nem kellett volna kutyát vállalnotok, főleg nem kölyköt.

Akkor vidd le reggel minimum egy fél óra sétára, délután meg egy olyan 2 órára. És úgy próbáld meg, amit írtam.

2014. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen beosztással nagyon lassan lesz szobatiszta. Az ágy védelméért pedig simán, lelököd igen haragosan és kiküldöd, kiviszed a szobából.
2014. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A pánikbetegségen nagyon-nagyon sokat segít a kutyázás! Az állapota pedig, ahogy egyre többet van lent, gyorsabban javulhat! Egyrészt egy szerető kisállat már önmagában is nyugtat, másrészt ha a kutyával van lent, nem a külvilágra fog annyira rágörcsölni! Persze tudom, piszoknehéz elkezdeni lejárni vele, de bíztasd anyukádat, hogy kezdje el! Tapasztalatból beszélek, nem hülyeségeket mondok!!
2014. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!