Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok,...

Milyen kutyát ajánlanátok, ami jó házörző, okos és barátságos a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Németjuhász, kuvasz, komondor vagy más esetleg?
2014. nov. 15. 16:17
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
73%
Ti mit tudnátok neki nyújtani?
2014. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lukacsdalma válasza:
8%
Én ajánlanám a Golden Retrivert. Saját tapasztalatom alapján nagyon gyermekbarát és gyorsan tanítható. Bár a miénk ház örzőnek nem nevezhető, mivel hetente ha kétszer ugat, úgy igazán, de szerintem a retriverek az egyik legszerethetőbb kutyák. :) esetleg még a labrador, de róluk nem tudok sokat mondani.
2014. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Volt már kutyátok? Milyen?
2014. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Német juhász nagyon jó kutya, kuvaszt nem javaslom, komondort nem ismerem.

Nekem amerikai bulldogom van, ami szintén nagyon jó választás lehet, de azt nagyon következetesen kell nevelni és tanítani, ha nem akarsz problémát.


http://www.youtube.com/watch?v=7LCdGse0tPw :)

2014. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyban függ a gyerekek korától. Csak egy megjegyzés. Minden gyerekre támadó kutya gazdája azzal védekezik, hogy "eddig olyan barátságos volt". Emlékszel a fiatal kislányra, akinek a fél arcát harapta le a család "addig barátságos" németjuhásza?
2014. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sippara ***** válasza:
85%
Nem a gyerekek korától, csak a szülők intelligenciájától, felelősségérzetétől, hozzáértésétől függ. Az "eddig barátságos volt" kutyák közül nagyjából az összes úgy volt "tartva", hogy kicseszték a kertbe, napi egyszer kaja, heti egyszer egy kör a ház körül esetleg, néha egy labdázás, a maradék időben meg a gyerekeknek ha kedve van, kimennek nyúzni. Úgy valóban nem csoda, ha egy idő után elpattan a kutya, és odaszól - arról, hogy soha senki nem tanította meg, mennyire, és hogyan (nem) szólhat oda a gyereknek, szintén nem ő tehet.
2014. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Én a komondort ajánlom. Remek kutyák! :)

-kiváló házőrző

-nyugodt, kiegyensúlyozott

-szereti a gyerekeket

-jól kijön más állatokkal (macska, ló, kecske stb.)

-gyengéd és védelmező

-meglehet nyírni a szőrét, ha nem tetszik

-egészséges fajta

-kint tartható télen-nyáron

DE:

-nem első kutyának való

-az idegeneket nem tűri meg a területén belül (csak összeszoktatás után)

-csak kertes házba vagy tanyára javasolt (nagy a terület igénye)

-eléggé domináns és territoriális

-tanítása nem olyan egyszerű (határozott gazda kell hozzá)

Most így hirtelen ez jutott az eszembe. Írj nyugodtan, ha kérdésed van! :)

2014. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Kérdés az, hogy nektek milyen kutyáitok voltak eddig, és hogy milyenek a gyerekeitek, meg persze mit tudtok neki nyújtani?

Ugyanis a kutya nem arra való, hogy kicsapjuk a kertbe dísznek. A kertes házban élő kutyákat is kell sétálni vinni minimum 3 alkalommal hetente, nem elég nekik a kert.

Az általad felsorolt fajták mind kemény kezű, következetes, kutyához értő gazdát kívánnak. Na meg persze az sem mindegy, hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól hozod...

2014. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én a mudit ajánlanám.jó házőrző és remekül kijön a gyerekekkel
2014. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kell egyből arra gondolni, hogy hűha kutyaválasztás előtt állok 1 nappal, na most gyorsan kiírok ide egy kérdést hátha mond valaki valami szépet... :) Csak egy érdeklődő ember vagyok, még csak nem is családos..
2014. nov. 16. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!