Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz jó őrző kutya?

A kuvasz jó őrző kutya?

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, állítólag az.
2014. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha a gazdája ért a fajtához! Kemény kezű gazdát igénylő, egygazdás fajta!
2014. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, de valóban nem elsőkutyás gazdinak való, hanem tapasztalt kutyásnak!
2014. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó őrzőkutya, de nem javaslom. Elég nehezen kezelhető.
2014. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és nem ez lenne az első kutyám
2014. nov. 15. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb, hiszen évezredeken keresztül a jószág, a porta s adott esetben a család (a falka) védelme volt a feladata. A kuvasz viszont amilyen nagyszerű kutya, hozzá nem értő kezekben olyan nehezen kezelhetővé is válhat. Nagyon fontos, hogy a szabadságát soha ne korlátozzák, a kennelt, láncot nem tűri, az nem az ő világa. Az erős, határozott jellemű, de nem durva gazda mindenképp előny, hiszen alapvetően egy kemény fajtáról van szó. Kellő adag szeretettel és hozzáértéssel véleményem (és tapasztalataim) szerint a világ legcsodálatosabb fajtáinak egyike, ősmagyar voltát már meg sem említve. Határozott, büszke, megvesztegethetetlen, végtelenül hűséges, s nem utolsó sorban gyönyörű kutya, melyet egyfajta kötelességünk megőrizni az utókornak...
2014. nov. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legjobb őrző kutya. Az enyém 7 hónapos kora óta nem enged be idegent, csak akkor, ha én is kint vagyok az udvaron és én engedem be az illetőt. Félnek is tőle nagyon, pedig nem olyan, mint a kaukázusim volt, aki rágta még a kerítést is. Akkor ugat, ha szükséges. Ha valaki a kerítés előtt áll, a kutya szembe áll vele belülről kb. 1 méterre párat vakkant, hogy jelezzen nekünk és közben mély hangon morog. Ha a kilincset megfogja az illető, vagy a kerítést ugrik oda és próbál harapni. Ha visszariadnak és hátrább lépnek Ő is. Sógorom szórakozott vele a múltkor (Őt sem engedi be, csak ha kimegyek), a kerítés mellett fel-alá sétált a kutya végig kísérte belülről, ha megfogta a kerítést, mintha be akarna ugrani a kutya azonnal ugrott és megpróbálta megharapni. Annyit mondott mire a kertből előre jöttem, hogy "basszus ettől nem lehetne bejönni, simán megharapna. Pedig ha beengedem a kutyát simogathatja, mert ismerik egymást. Csak egyedül az (én engedélyem nélkül) nem engedi be a kutya.

Előfordul, hogy nagy ritkán láncra kötöm 1-2 órára, mert vannak olyanok, akik annak ellenére, hogy mondom én mellettem nem harap nem mernek bejönni. Pl. ablakcserénél a szakik nem jöttek be, amíg meg nem kötöm, vagy el nem zárom. Szerencsére szót fogad és engedi, hogy a karabinert rátegyem a nyakörvére. Nyugodtan elfekszik és várja mikor engedem el. Ezeken a ritka alkalmakon kívűl soha nem kötöm meg, vagy zárom be. Sok őrző kutyám volt, de az egyik legjobb a kuvasz, de komolyan kell vele foglalkozni, mert tud önfejű is lenni.

2014. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kiváló.
2015. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!