Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a borderemel?

Dropo kérdése:

Mit csináljak a borderemel?

Figyelt kérdés

Hello van 2 border collim. És az nagy problémám veleűk hogy amint kiteszem a lábam otthónról egyből írányi az alsó údvarunk és mindent piszkálnak ami mozog bárány. malacot egy szóval mindent.

De az nagy baj hógy a bárányt adig hajtják mig az kínem szakítja a kerítést valhól.

A kutyák a kapún mennek le át úhgranak rajta. probáltam nagyob kaput csínálni nem jőtbe. fegyelmeztem őket az sem jó mit kezdjek velűk?


2014. nov. 16. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő gazdát keress nekik.....

Miután kőkemény munkakutyák nincsenek megdolgoztatva = saját maguk kerestek elfoglaltságot.

2014. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vidd el őket terelni.
2014. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a bárányt nekik hoztam hogy legyen mit terelni de én ugy gondoltam hogy csak akkor terelnek amikor ott vagyok de ezek ha kell ha nem azt csiínálják. Megválni biztos nem válnék meg tőlük mert szerintem meg akkor meg halnék nélkűlük de igyis meg fogok ha ezt csinálják már sok szor agyvérzés kerűlget.Tőb 10 ezer forintomba kerűlt a hogy óda voltak idomárhóz meg miegymás 1-2 hetente kőzmetikus hoz viszem őket szóval megvan mindenűk de mégis ki akkarnak késziteni. Napisason hát nem tudom megmondani menyit vagyok velűk tőb órát az biztos.
2014. nov. 16. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát meáredig nincsenek lefárasztva. Hosszú séták kellenének, elengedve a pórázról, kutyasuli, és rengeteg-rengeteg foglalkozás.
2014. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem úgy működik, hogy fogsz egy birkát, berakod közéjük és ők majd lefárasztják azon magukat, de csak akkor, ha neked is olyanod van. Az állatokat el kell különíteni és csak akkor összeengedni őket, ha éppen gyakorolni akarsz velük. Egyáltalán tudod, hogyan kell kiképezni egy terelőkutyát? Mert ha nem, akkor nem kéne egyedül próbálkoznod az ilyesmivel, főleg, ha a kutyáid ennyire fegyelmezetlenek, ugyanis ez így csak simán állatkínzás (mármint a birkának, a borderek biztos élvezik). Az sem működik, hogy te leadod őket "idomárhoz", majd visszaveszed a kiképzett kutyát, mert attól te nem tanultál meg bánni velük, tehát a kutyák továbbra is sz.rni fognak a fejedre. Vid el őket egy olyan iskolába, ahol te is együtt dolgozol velük. Mi az, hogy napi szinten együtt vagy velük több órát, Mert a a foglalkozás azt kéne, hogy jelentse, hogy naponta minimum 2-3 órát sétáltok és ennek legalább a fele póráz nélküli szaladgálás, labdázás, munka. Ja, és falkavezérség témában el kéne kezdeni olvasgatni, mert szerintem jelenleg a fejeden táncol a két kutya.
2014. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végűlis rájőtem mivolt a baj. Elkényezzetem öket és ahogy az előtem író fogalmazott szsrtak a fejemre de egy kis szigor elég volt nekkik kis kiabálás ez ês máris tidták ki a főnők. Bántani semikép nem szaba tt
2014. nov. 18. 12:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!