Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie 15 évesen?...

Border collie 15 évesen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok, a kutyámmal rendszeresen agilityzek. Hetente egyszer van edzés, és ugye minden nap gyakorlunk otthon. Nagyon szeretem ezt a sportot, és imádom csinálni, csak hát ő hogy is mondjam... nem az a pörgős fajta kutyus :) Persze imádom, úgy érzem, sikerült kihoznia a maximumot magából és nagyon büszke vagyok rá, de a közeljövőben szeretnék komolyabban is foglalkozni a sporttal, és már nagyon régóta fontolgatom, hogy vennék mellé egy border colliet, akivel versenyszerűen csinálnánk. Csak nem tudom, hogy be merjem e vállalni.

Szóval kb. így néz ki jelenleg egy hétköznapunk:

Reggel kb. 25 perc gyakorlás-tanulás, plusz egy kis játék. Elmegyek suliba, ez kb. 8 óra ugye. Hazajövök, egy 45-50 perc gyakorlás-tanulás (vagyis hát igaziból amíg teljesen el nem fárad agyilag, és az ennyi idő múlva szokott bekövetkezni :) ), utána egy órat tanulok, aztán pedig egy jó 1 órás aktív elengedős-ismerkedős séta. Otthon pedig a maradék időben játé, esetleg tanulás.

Na a border esetében reggelre még betennék egy 20-25 perc sétát a gyakorlás elé, a délutáni gyakorlást meg kicsit meghosszabbítanám. Szombatonként lenne neki is edzés, vasárnaponként pedig valószínűleg lenne lehetőségünk terelni járni (persze ezt csak hobbi szinten).


Ilyen feltételek mellé szerintetek bevállalhatok egy ilyen kutyát? Vagy hülyeség?


Ja és ilyenekkel tisztában vagyok, hogy egy fajtatiszta tk-s border legalább 100-150e forint, kérlek ilyen válaszokat ne írjatok. Előre is köszönöm :)



2014. nov. 16. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán bevállalhatod..:)
2014. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Remek ötlet! És örülök, hogy nem a monitort akarod bámulni a szabadidődben, ahogy a kortársaid nagy része teszi.

Sok sikert! :)

2014. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom a kedved szegni,meg látszik felelősségteljes vagy a mostani kutyáddal is. Ő milyen fajta?


Csak mivel most vagy 15 éves,gondolj arra,hogy gimi,esetleg egyetem mellett is lesz elég időd egy Borderre,jön a bulizás,pasik,barátnőkkel eljárogatás.Kicsit a kutya háttérbe szorulhat.

Nem mondom,hogy ilyen leszel,csak hát húgom is 15 évesen kapott kutyát 2 évig remekül foglalkozott vele,napi szinten,,minden nap parkos séták voltak. 1 éve,hogy bulizós lett és nyáron össze jött egy sráccal akivel együtt vannak. A kutyáját leszarja,levinni is én viszem le.Nekem is van kutyám,nyilván én vele foglalkozok.


15 évesen ő is eléggé elkötelezett volt.Aztán a társaság,párkapcsolat fordított sok mindenen.


Én példám csak annyi én 22 vagyok, 1 éve lettem eléggé bulizós,meg legjobb barátnőmmel eljárós,kevesebbet vagyok itthon.Dolgozok vannak napok mikor hanyagolom a kutyámat sajnos,nem büszkeség,mondjuk tény,hogy az enyém 13 éves, és napi 3x 30-40 perces séták,plussz hétvégén parkban 1-1,5 óra séta,neki totálisan elég.

Most amilyen helyzetben vagyok nagyon örülök,hogy nem egy pörgős kutyám van,mert akkor nem tudnék neki mindent megadni.

Szóval erre is gondolj!!!

Sőt elég sok kutyás ismerősöm mondta,hogy 18,19 éves koruktól-23,24 éves korukig ők is hanyagolták a kutyáikat,persze nem annyira mint pl húgom,hanem mint én.Pedig előtte utána ők is elkötelezett kutyatartók voltak. Ez az időszak mindenkinek nehéz.



Viszont amiket írnál olyan feltételek mellett bevállalhatod.


Amiket írtam,nem rosszból írtam,csak amiket tapasztaltam:)

2014. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ellenpélda: nem egy állatorvostan hallgató ismerős atív sportkutyás és egyáltalán nem hanyagolja a kutyáját. Arra van időnk amire szánunk...
2014. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem hiszem, hogy én a bulizás miatt hanyagolnám a kutyát. :) persze ennyi idősen gondolom mindenki ezt mondja, de én tényleg komolyan gondolom ezt az egészet, arra is gondoltam már, hogy ezzel foglalkoznék később (az más kérdés hogy meg tudnék e élni belőle). Esetleg huszonévesen néha-néha kimaradna egy-két nap... de nem valószínű, hogy "megunnám" a sporkutyázást. Ami még kérdéses, hogy érettségi után mi lesz. Mindenképpen vinni szeretném a kutyákat magammal, csak még nem tudom hogy fogom megoldani. Azt tervezem, hogy az egyetem mellett egy kutyasuliban fogom majd dolgozni, mert úgyis kell majd valamiből pénz, és akkor oda ők is jöhetnének napközben... de ez még messze van, a lényeg, hogy nem hiszem hogy megunnám :)

Ja, és egyébként havanese-m van :)


Még egy fontos kérdés: Szerintetek ezek alapján egy rendes tenyésztő adna nekem kutyát? Vagy a korom miatt lehet, hogy nem?

2014. nov. 16. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem a kor nem akadály, ha elhivatott vagy és ezt látja benned a tenyésztő is és természetesen ha a szüleid is támogatnak.

Úgy gondolom egy kevert vonalú borderrel jól járnál (bár nem sok kennel van itthon, aki ilyen irányban mozog). Azért egy teljes mértékben munka vonalúval lehet még meggyűlne a bajod.

2014. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki ilyeneket állít kedve utolsó, az elmagyarázná mi a különbség a kevert vonalú és a teljesen munkaborder között? Mi okoz szerinted nagyobb nehézséget egy full munkaborderben? Btw ha már Mo. akkor Camilland az olyan szerintem.
2014. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezen sokat gondolkoztam már, teljesen show vonalút semmiképpen sem szeretnék, a teljen munkavonalúaktól meg egyenlőre még kicsit "félek". Ilyen show x munka borderrel még sajnos nem igazás találkoztam, gondolom mert az országban kevés ilyen van, de majd utána nézek. Egyébként a Vital Balance és a Blessed Borders kennel szimpatikus már régóta, bár ők munka kennelek :)
2014. nov. 18. 23:33
 9/9 colizoli válasza:
100%

Ilyen intenzitással egy munkavonalas bordert is bevállalhatsz, mert azok se duracell nyuszik. Amúgy a Blessed border se mindig munkavonalas almot hoznak le, inkább mix almokat, söt inkabb csak azokat.

De nem tudom, hogy miért félnek ennyire az emberek a munkavonalas bordertól, azok inkább nyugisabbak, mint a mindig pörgö showvonalasok.

2014. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!