Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták tartoznak a...

Mely kutyafajták tartoznak a legnehezebben lefáraszthatóak közé?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból kérdezem. :) Tudom, hogy egyedtől is függ, de általánosan melyik kutyának kell a legtöbb foglalkozás, hogy jól érezze magát?
2014. nov. 16. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
szerintem a leglefáraszthatatlanabb kutya a rotvejler (bocsii hogy így irom de fogalmam sincs hogyan kell helyesen leírni :D)
2014. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pitbull és a munka terrierek
2014. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Foxi félék,vizsla,beagle,pitbull,staffi,border collie,aussie,belga juhász.Nem ebben a sorrendben,de szerintem ők azok akiknek elég sok mozgás kell.


Első,a rottweilernek szerintem átlagos a mozgásigénye.


De persze mint minden fajtából vannak pörgősebb és nyugodtabb egyedek :)

2014. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

A terelőkutyák, juhászkutyák mert azokat fejben is kell fárasztani, nem csak fizikailag.

Rengeteg mozgás kell még agaraknak, terriereknek is. Fajtát szerintem nem lehet egyértelműen mondani a kérdésre.

2014. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
terrierek, vizsla, labrador
2014. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Border collie,mudi
2014. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jack Russer terrier
2014. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkakutyák, ezekből is a mindenes, esetleg őrző-védő kutyák. Pl. német juhászkutya, malinois, rottweiler, stb.

Sokan úgy vélik, hogy a vadászkutyák, de ez nem igaz! Velük elmegy az ember, szaladnak pár kört, otthon meg nyugiban vannak. Ha pár nap séta/szaladgálás kimarad, akkor is elvannak, nem rombolnak, fetrengenek a kanapén. Míg egy őrző-védő kutya pl. nehezebb eset :D Rotim (is) van, és elfárad ugyan a foglalkozás után, de fél-től pár óra pihenés után újra foglalkozni kell vele és így tovább... Ha pl. kimarad egy-két nap a séta/foglalkozás, akkor rombol, látványosan unatkozik, nincs úgy el pl. mint egy vadászkutya. Van vizslám is, szóval én ezt tapasztalom.

2014. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Azért sztem azt nem árt tisztázni, hogy tök más a mozgás és a foglalkozásigény. Egy agárnak mondjuk sokkal nagyobb a mozgásigénye, mint egy rotinak, de egy rotinak meg a foglalkozásigénye a nagyobb, ezért is gondolom úgy, hogy a legkönnyebben lefáraszthatók a vadászkutyák, a legnehezebben pedig a 'munkakutyák'. A vadászkutya is munkakutya, de ugye az egy más kategória. A terelőkutyák vannak még hasonló szinten sztem, mint a 'munkakutyák', hiszen szellemileg őket is eléggé le kell fárasztani.

2014. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Terelő és szánhúzó kutyafajták! Emellett a munkakutyák nagyrésze is nehezen lefárasztható.
2014. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!