Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legalkalmasabb...

Melyik a legalkalmasabb kutyafajta az agilityre?

Figyelt kérdés
Nekem beaglem van, vele szeretnék majd agilityzni. Szerintetek ez a fajta alkalmas? Vagy válasszak egy másik sportot?És kb mennyi idős korától kezdjem ?

2014. nov. 16. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Én a vizslát gondolnám, az aktivitása és a játékossága miatt, de nagyjából minden kutya alkalmas, csak irányítani kell okosan, oda figyelni rá, nevelni, törődni vele.
2014. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Hovarju ***** válasza:
52%
Igen,alkalmas. Már kiskorában el lehet kezdeni vele az alapokat. (akadályt még nem ugorhat). Mivel az agility alapfeltétele az engedelmesség vidd kutyasuliba. Már a legtöbb helyen agility oktatás is van. Ott majd megtanítanak Nektek mindent.
2014. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Alkalmas, de kis eséllyel lesztek az élvonalban. Én inkább a nyomkövetést ajánlom, ha komolyabban szeretnétek sportolni. Hobbi szinten persze lehet agilityzni is.
2014. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A közepes termetű juhászkutyák (bc, mudi, pumi, puli, stb.) és pl. az uszkár is.
2014. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Border collie
2014. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak hobby szinten szeretném. De jó más sport is, ajánlhattok másat is, azert nem szeretnék ilyen nyomkövetést meg vadászatot, mert ilyenkor nem kell együtt dolgoznia velem, jobban szeretném ha ketten kéne dolgoznunk :)
2014. nov. 16. 16:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, a nyomkövetéshez is kell együtt dolgozni, még ha nem is annyira csapatmunka, mint az agility. Én a 2 mudimmal csináltam hobbi szinten, ha látták, hogy készítem elő a terepet, már meg voltak őrülve. Akkor képzeld, hogy egy beagle, akit erre tenyésztettek, mennyire élvezné..!
2014. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy itt a közelben nincsen alkalmas hely.. :(
2014. nov. 16. 16:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Hobby szinten könyvekből is el lehet kezdeni a nyomkövetés tanítását, én is a netről szedtem le az instrukciókat. Komolyabb szinten azért kell a kiképző, de ha csak játszani akartok, ahhoz nem muszáj. Mellette meg lehet más sportokat is csinálni, akár agilityzni is. Amúgy szerintem a legtöbb suliban van nyomkövetés, hiszen az IPO viszga része, arra meg majdnem mindenhol felkészítenek.
2014. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Dog dancing?
2014. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!