Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy Rottweiler...

Dobermann vagy Rottweiler való nekem? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebből a két kutyafajtából szeretnék mindenképpen választani, nem az első kutyám lenne, születésem óta volt kutyánk, már nem vagyok gyerek. Szóval azért kérdezem, hogy melyik illik jobban hozzám, mert ezek lennének meg neki.

Lakásban tartanám, kimennék vele legalább 1-2 órát játszani/sétáltatni, szeretném Őrző-Védő ként betaníttatni(Kutya suli), szeretném ha mindent a gazdájáért típus lenne. Igazából a lényeg azon van, hogy lakásban tartanám a kutyát.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#kutya #dobermann #Rotteriler
2014. nov. 17. 09:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
A dobi pörgősebb, ugatósabb, kevésbé való lakásba, szerintem. Nekem rotim van, kinti-benti.
2014. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A dobik imádnak lakásban lenni, a lényeg, hogy le kell őket fárasztani fizikálisan és agyilag is minden nap. Egyáltalán nem kinti kutyák, már csak a szőrük miatt sem, a gazda közelsége a lényeg nekik. Rotiról nem tudok nyilatkozni :-)
2014. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

1-es vagyok.


Persze, jól írja a kettes. A dobi a rövid szőre miatt egyértelműen benti kutya, de én azért nem tartanám bent (úgy értve panelban, mert a kertes ház más), mert nagyon ugatós. De ki hogy van ezzel :D

Akkor válassz inkább dobit sztem, ha valami sportot is űzöl majd vele, mert egy-két óra labdázással őket nem lehet elfárasztani, mondjuk a rotit sem :D

2014. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Sokat foglalkoznék vele és ahova tudnám hoznám-vinném is magammal, nem hagynám egyedül otthon, és személyvédelemre is be lenne tanítva. Mindenképpen benti kutya lenne és ezért is voltam kíváncsi, hogy melyik szereti jobban. Fontos szerepet játszik itt az, hogy mennyire védi a családot, és a gazdiját. De így most, hogy a Dobermann kifejezetten szeret lakásban lenni, felé hajlik a szívem.
2014. nov. 17. 10:00
 5/26 anonim ***** válasza:
1%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy dobberman mennyire "szeretne" egy 50 nmm-es panelban lenni. Nem hinném. Szerintem a rotinak sincs sokkal hosszabb szőre, bár az tény, hogy nagyobb testű kutya. Azért az sem mindegy mekkora az a ház, emrt a mi 100 nmm-es vidéki házunkban szerintem ellenne főleg, hogy nagy telek van körülötte csak nincs körbekerítve (ezért lenne benti kutya). Vagy egy 50 nmm-es panelba ami lakókkal van körülvéve. Szerintem választhatnál egy kisebb testű kutyát pl. egy pitbull is elég elrettentő tud lenni nem kell ahhoz dobi. És fele akkora kényelmesebben ellenne. Ne akarj már egy viszonylag nagytestű kutyát berakni egy kis panelba (bár nem írtad mekkora a lakásod/házad). Remélem segítettem! :d
2014. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem panelben lakom, maga a ház 75-80m² a kert pedig hatalmas kb. mintegy foci pálya fele. De igazából költözés is szóba jöhet az évek alatt, és akkor kisebb lenne a ház. Én olvastam a pitbullról is, de hiába kisebb nagyon a mozgás igénye elvileg.
2014. nov. 17. 10:16
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

te még gyerek vagy :) gőzöd sincs arról,hogy mit is szeretnél :) lakásban tartani ? kiében ,mert ,hogy neked nincs az tuti . kimennél vele játszani 1-2 órát ? és ? miután játszottál vele, és anyu behív tanulni , vajon az 50 kg-os kutyád mit szed szét előbb , a fotelt, vagy a szekrényt ??? dobi lakásban ? ok . semmi gond . ha legalább az alapvető mozgásigényét ki akarod elégíteni ( a szocializációjáról,és a nevelésérő nem is beszélek !) szóval , csak a mozgásigénye kb : 30-50 km / hét :) szerinted van ennyi időd ? van lóvéd ekkora kutya tartásához ? állatorvosi költségek ? etetési költségek ? élősködők elleni védelmi költségek ? ( pl : spot-on havi 3000-3500.- ft !) de a nyakörvek sem olcsók pl : forestó, kiltix .

örző -védő kiképzés ?? hiszen még nem is szocializáltad, még az alapvető engedelmességet sem tudja ?? és te kiképeztetnéd, ( mivel te magad erre képtelen vagy !!! ) szóval vannak itt felmerülő kérdések !

méret : a dobi aktív ,szereti a pörgést, szereti a futást . tehát ku....va sokat kell mozgatni, mindezek mellet is imád a kanapén aludni :)

roti : nem bírja a hőséget ! erős, és nagy . ha bemegy a konyhába mindenkinek ki kell jönnie! ha lefekszik , akkor át kell lépni,vagy ugrani,mert olyan mint egy sziklatömb. ha rálép anyu lábára , mehettek gipszeltetni ! és komoly hangja van !

egyszóval ,gondolkozz, és gondolkozz, és beszéld meg mindenkivel aki a közeledben él. különben hamar sok ellenséget látsz magad körül ! ezek a fajták nem játékok, ezek hamar felnövő,komoly erejű állatok ! és velük egy lakásban élni ?? na az már elhivatottságot kíván !

mindezek tükrében mondom : vágj bele ,....koma !! :)

2014. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a tapasztalatomat tudom leirni a dobival kapcsolatban. Lakásban tartottuk. Azt megcáfolom,hogy ugatós! A lakásban szinte sose ugatott! Mondhatni csendes volt,legalábbis az enyém. Kölyökként még igen,sokat ugatott a lakásban is :) És nagyon rossz is volt :) De aztán ahogy felnőtt megváltozott, csendes, jó kutya lett. Az biztos,hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni, elég önfejű. De ha túlvagy vele a kezdeti nehézségeken,akkor egy csendes,nyugodt,megbizható felnőtt kutya lesz. És sokat kell futtatni,pl biciklivel, nem elég,hogy naponta elengeded egy parkban. Már csak a külselye miatt is kell,nem szép egy izomszegény, mellkas nélküli dobermann. Szóval ha sok időd van,akkor vágj bele. Napi 1-2 óra kevés neki ,hogy kiviszed! Vagy alkalmanként annyi?
2014. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok,még annyit azért hozzáteszek,hogy már nem tartanék nagy testű kutyát lakásban! De ha kertes házban laksz,akkor az más.
2014. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, összességében válaszolnék az utóbbi kettőre.. Nem vagyok már sajnos gyerek 22 éves vagyok, sajnos nem járok suliban hanem dolgozom, van rá pénzem igen. Az, hogy Én magam nem vagyok képes megvédeni magam hülyeség, csak kötekedni akarsz. Ennyi erővel minek lehet személyvédelemre tanítani a kutyát?! Foglalkozni kell vele, suliba járatni stb. Tisztában vagyok milyen egy kutya mellett élni, olvasd el kérlek a leírást még egyszer.


Szóval nem napi 1-2 órára gondoltam, de egyhuzamban igen, bár lehet több is lenne, nyilván azért 7-8 órát senki nem tud egyhuzamban a kutyával tölteni amikor melózik, de a munkahelyem olyan, hogy jöhet velem a kutya is, ott lehet mellettem, nem gond. A kutya suli is lefárasztaná rendesen. Az előző azt írta, hogy még nem is szocializáltam stb. igen, de hol írtam Én azt, hogy születéstől kezdve csinálnám ezt? Egy ilyen kutya erre a feladatra kb. 1-2 éves korára érik meg. Amúgy igen, mint írtam kertes házban lakom. Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod utolsó.

2014. nov. 17. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!