Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Andi :) kérdése:

Milyen kutyát válasszak? Pireneusi hegyikutya, kuvasz, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya fajtát ismerők válaszát várom.

Figyelt kérdés
Legkésőbb tavasszal szeretnék egy új kutyát hobbi-házőrző célra. Most van egy 10 hónapos német juhászom, és mellé kellene egy társ. Gondolkodtam másik német juhászon, de szeretnék egy "macit" is. Ezért a lehetséges fajták: pireneusi hegyikutya, kuvasz, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya. Gondolkodtam még esetleg mudin vagy border collien.

2014. nov. 17. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A border collie nem őrzőkutya.

Te mit tudsz nyújtani a majdani kutyádnak? Miért kell a már meglévő mellé még egy?

2014. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A mudi sem őrző kutya. Hidd el tisztában vagyok vele.:)

1 hónapja halt meg a kaukázusi-kuvasz keverék kutyám. 8 évig élt az anyjával, utána egyedül volt míg nem jött a német juci. A kutya is társas lény. Láttam, látom a különbséget az egy illetve két kutya egy udvarban között.

A német juhásszal miután megkapta az oltásait oviba jártunk, mostmár iskolás :) A nagy udvar mellett minden este sétálunk. Természetesen az udvaron is játszunk.

2014. nov. 17. 13:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kuvaszt de csak jó és megbízható helyről. Nekem 2 van már lassan 2 évesek. Imádom őket bújósak hozzánk idegenekkel viszont hamisak.
2014. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó választás, ha jó helyről veszed. Ezek nagyon hasonló karakterű kutyák. A kuvasz és a kau valamivel temperamentumosabb, mint a másik kettő.
2014. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kuvasz :) de csak tenyésztőtől.

Mudit és bordert semmiképpen sem

2014. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hovarju ***** válasza:
Pireneusi hegyikutya.
2014. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
en is kuvaszt mondanek, mert ok a kedvenceim, de ezt nem jobb ha magad dontod el? Maci tipusrol nekem a bernathegyi vagy kaukazusi ugrik be. Ha mar volt ilyen tipusu kutyad, ha keverek is, akkor van mar tapasztalatod. A felsoroltak eleg kemeny(kovetkezetes) nevelest igenyelnek, talan a pireneusi kisse lagyabb jellem.
2014. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Manka68 ***** válasza:
100%

Kuvasz! :-)

Sajnos nagyon kevés van már belőle, pedig csodálatos kutya, és igazi hungarikum. :-)

A többit a világ szinte bármely táján megtalálod, miért ne választanál egy magyar fajtát?

2014. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Kájon nem is gondolkoztál? Ö igazi maci,remek házörzö :)
2014. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondolkodtam KÁJ-on

Köszönöm az eddig válaszolóknak :)

2014. nov. 20. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!