Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni az Uszkárokról?

Guy Elena kérdése:

Mit kell tudni az Uszkárokról?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi hogy milyen rendszerességgel ,milyen módon és mégis hogyan kell fürdetni,vágni a szőrét ,a fülét tisztítani,körmét vágni, és ezek az apróbb részletek betegségek, gyógyszerek... MÉGIS NAGYON FONTOSAK SZÁMOMRA ,ISZONYAT FONTOS !!!???????

2014. nov. 17. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Kellő gyakorlat híján vidd kozmetikushoz a kutyát.

A szakszerűtlen szőrvágásával jobbára csak elcsúfítod az ebet, de a rosszul elvégzett karomvágás már fájdalmas is, amit a kutya meg is jegyez, nem fogja nyugodtan engedni, hogy a karmait nyesegesd.

2014. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem keverék kutyám van, nem oszi, de a szőre nagyon gyorsan nő. Ráteszem a kutyát a mosdóra, előveszem a kutyanyíró gépemet és tologatom rajta egy kicsit. Ezt 3 hetente ismétlem. A lábujjai közt, a seggénél és a boka részét nullásra vágom. Bokától a combjáig átmenetesen felül hosszabbra. A hasát, hátát, combját, nyakát, feje tetejét másfél centisre. Géppel elég egyszerű.

A csimbókokat levágom, a belső szőrei meg tiszták és selymesek és egyből olyan lesz a kutya mintha megfürdettem volna. A kozmetikustól csak annyit kérek hogy vágja le a körmét, és a fülét nézze meg hogy kell e tépkedni. A fülét eddig még nem kellett, a körömvágást pedig 2 perc alatt megoldotta és nem kért érte pénzt.

Fürdetés: 1 kupak babasampont öntök 10 liter vízbe, azzal lemosom a kutyát a kádban, majd zuhannyal átöblítem, végül törölközővel megtörlöm és bekapcsolom a villany radiátort. Melléfektetem a kutyát egy párnára, ott megszárad 1 óra alatt. Havonta 1x fürdetem, ez fekete kutya, nem látszik ha koszos, de nem is szokott az lenni.

2014. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az uszkárok szőre relative gyorsan nő így havonta illik egy kozmetikázás. Ha nem szeretnéd te csinálni mert félsz hogy fájdalmat okozol neki akkor a kozmrtikust javaslom.

Ha szereted a kihívásokat és van némi kézügyességed illetve az első 6-8 nyírás alkalmával tudsz kifogást keresni hogy a kutya miért néz ki úgy mint akit most vettek ki a mosógépből akkot hajrá!

Személy szerint normál kutyaformára nyírom az ebletet tehát semmi pompom meg habosbabos szőrmók. Ez már csak ízlés és életmód kérdése hogy milyen hosszúra hagyod. Nálunk nyáron fél milis mert fürdeni járunk télen 2-3 centis mert nem kell rá kabát ha mozog.

A sampon minősége nagyon nagyon fontos mert nem irritálhatja a kutyát. Emberi sampon nem alkalmas rá semilyen formában mert brutálisan szárítja a bőrt! Gyakorisága..jó minőségű samponnan 2 hetente mehet de én aktív életmód mellett is csak havi 1x fürdetem. Ha nyagyon lucskos akkor nyilván de amúgy semmi szükség rá mert nem büdös.

Nem hillat szőrt viszont naponta,ha rövid a szőre 2 naponta ki kell alaposan kefélni mert az elhalt szálak csak így jönnek ki!

Fül..a fülébe nőnek szőrök amit csipesszel vagy érfogóval ki kell húzni. Ez neki inkább csikiz és idegesítő semmint fájdalmas. Illetve a fülzsírt kell még kitörölgetni egy fültisztító pálcaval a külső hallójáratból. Bellülre nem nyulkálunk és 1 pálca 1 fül nehogy az esetleges fertőzéseket átvigyük a másik fülre!

Köröm..fehér kutyáknál szépen látni hol van vége a köröm élő,erekkel dús része, az alatt kell levágni. Feketénél...lutri. Álltalába az elsők nőnek meg mert kutya hátsó meghajtásos így ha futásnak ered hátul kapar gyönyörűen kopnak. Személy szerint inkább vágok sokszor keveset mint 1x nagyot és túl sokat. Ha belevágsz ebbe az erekkel dús részbe iszonyúan vérik és fáj. A lényeg igazából az, jogy ha a kutya nyugodtan áll a 4 mancsán egyik köröm se érjen le a padlóra.

Betegségek.. nálunk a bűzmirigy ami probléma ezt jobb szakemberre bízni! Havi-2havi rendszerességgel feltellik (olyenkor a kutya vakarja a fülét rágja a mancsait stb..) már felismerem a jeleket orvosasszisztens vagyok láttam ennél gusztustalanabb dolgot is, megtanította a kutyadoki hogy kell csinálni megoldom.

Ami még gyakori azaz ételallergia. Szerencsére ebből nekünk nem jutott ki.

2014. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!