Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig el szerintetek ez a...

Meddig el szerintetek ez a kutya? Fajtiszta.

Figyelt kérdés

11 eves, toy uszkar. Nem az enyim, egyik ismerosomeke, akikhez igy kerult, ugymond mentett kutya. Eddig kint tartottak, telen volt valami vacka, enni kapott, oltva volt, de az idos asszony, akitol elkerult az azt mondta, o nem tudja tovabb gondozni, sot, megcsak elkezdeni sem akarta, de anno rasoztak. Alapkotelessegeit, a leirtakat teljesitette a kutya fele, de ennyi, se szeretgetes, de orvoshoz jaras, ha beteg volt. A kutya intenziven, hurutosan kohog, aranyere van es a vegbele kifele fordul mar teljesen, mindket szemen szurkehajog van es vagy a torkaval vagy a tudejevel van baj a kohoges miatt.. De emellett nem sovany, energikus, nem szomoru fele, viszont az orvos nem tanacsolt nagyon kivizsgalast, mert azt mondta hogy ez a korral jar es a tartasi korulmenyek is ezt adtak.. Tanacsolta az elaltatast, de nem mondta, hogy sulyos baj, ha hagyjak termeszetesen meghalni, viszont, igy a betegsegei miatt szenvedhet. Azt mondtak fel is van fazva, nagyon gyenge mar az immun rendszere, de egyszerre annyi gondja van, hogy talan mire belekezdenek a kezelesbe es hatni kezd, bele halhat, mert esetleg nem birja a gyogyszereket...

Ezt par napja mondtak, azota ezen gondolkoznak ismeroseim, hogy bele kezdjenek e a koltseges kezelesekbe, de lehet ugyis belahal, vagy humanusabb elaltatni. Szerintetek meddig el meg,? Van eselye? Szeretnek segiteni nekik a dontesben de en sem tudok sokat mondani, hatha valaki itt tud mondani valamit..:) koszonom



2014. nov. 17. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben, tehát ha teljesen egészséges a toy uszkár 14-15 évig él. De előfordult már 17 éves példány is.
2014. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem szívesen mondom, de mindenkinek jobb, ha az orvosra hallgatsz. Sajnálom.
2014. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok hogy bármit megtennék a kutyámért. Ha amúgy életvidám a betegségeinek ellenére is én inkább küzdenék. De ezt nekik kell eldönteni.
2014. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már az orvos is javasolta az altatást, érdemes lenne elgondolkozni ezen, vagy elvinni egy másikhoz, hogy ő mit mondd.
2014. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Foga sincs sok, ezert nehezebben allapitotta meg a doki, hogy hany eves. Annyit tudunk rola, hogy egyszer valamelyik szomszed megsajnalta, mert felvolt dagadva az alkapcsa es gennyes fekely jelent meg, ezert elvitte orvoshoz es kihuzatta nem tudom hany fogat.. De a szemfogai meg megvannak. 2-3 hatso is. A fogal allapota igaz, hogy tukrozi a kutyus egeszseget??
2014. nov. 17. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:
szerencsétlen kutya, lehet jobb lenne elaltatni
2014. nov. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ideiglenesben van egy 10 év feletti vizsla. Rengeteg baja volt, mikor találták. Az egyik lába el volt törve, később kiderült, hogy a gerince is sérült valamelyest, majdnem kétszer annyi volt a súlya, mint kellene, húgyköves volt, szörnyen köhögött. A lába szépen gyógyul, gyönyörűen fogy. Azon kívül, hogy még van rajta pár kiló felesleg, és kicsit köhög semmi baja nincs. Életvidám. Nagyon.Ha az ismerősöd pénztárcája engedi a helyében én megtartanám amíg életvidám a kutya.
2014. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!